быстрый займ онлайн платиза отзывы займ екапуста
Neobyčejné příběhy obyčejných věcí
Základní škola
Monday, 03 November 2014
Městys Včelákov ve spolupráci s místní školou využil grant Ministerstva kultury ČR pro obecní knihovny nazvaný Knihovna 21. století.  Hlavním cílem bylo zapojit žáky ZŠ Včelákov, podpořit vzájemnou rodinnou komunikaci a ukázat, že v dnešní konzumní společnosti v rodinách zůstávají předměty, jejichž příběhy stojí za to vyprávět, a věci uchovávat.
Realizace projektu probíhala v několika fázích. V té první (duben–květen 2014) měli žáci z druhého stupně za úkol napsat slohovou práci o nějaké zajímavé věci ze svých domovů. Pro představu ostatních ji popsali a pak vyprávěli s ní spjatý příběh. Tím se automaticky přihlásili do naší literární soutěže. Vítěze nevybírala žádná odborná porota, ale sami žáci. Předem neznali autora, aby se mohli spravedlivěji rozhodnout. Nejúspěšnější žák z každé třídy byl odměněn knihou, jež mu byla předána na akademii v červnu 2014. Součástí projektu byla i výchovně-vzdělávací akce – exkurze do Prahy (říjen 2014), o níž se můžete dočíst v samostatném článku. Z prací vznikl svázaný sešit, který je k vidění v obecní knihovně.    (J. Pokorná)
titul_strana_pedmty.jpg
 
Knihovna v pohybu
Úřad městyse
Monday, 03 November 2014
Dne 30. 10. se v tělocvičně konala akce „Knihovna v pohybu“, kterou s podporou MAS Hlinecko pořádala naše obecní knihovna. Díky finančním prostředkům získaným právě z dotace MAS Hlinecko jsme mohli nakoupit nové cvičební pomůcky (stepy, overbally a činky), a tím zpestřit ženám a dívkám každotýdenní aerobic. Bylo domluveno, že cvičení bude každý poslední čtvrtek v měsíci spojeno s výpůjčkou a vracením knih. Zájemci si mohou vybrat z nabízených titulů přímo v tělocvičně.
 
Svázáni s knihou
Základní škola
Tuesday, 21 October 2014
 Ve čtvrtek 16. 10. 2014 se v ZŠ Včelákov uskutečnila akce Svázáni s knihou, kterou s podporou MAS Hlinecko organizovala škola a obecní knihovna. Účastníci si akvarelovými pastelkami vyzdobili úvodní stranu svého zápisníku, kterou zalaminovali, a zápisník pak svázali kroužkovou vazbou. Dalšími výrobky byly záložky do knih zdobené krakelováním. Celkem se zúčastnilo 32 dětí, které si domů odnášely výrobky i nové dovednosti a zážitky.
sam_6043.jpg
  sam_6063.jpg   sam_6078.jpg sam_6079.jpg
  sam_6080.jpg
 
Neckyáda 2014
Úřad městyse
Saturday, 09 August 2014
 V sobou 2. 8. 2014 se konal 14. ročník novodobé neckyády ve Včelákově na Bystřickém rybníku. Již byl tradičně v režii České hasičské jednoty Včelákov.  Počasí přálo, hojné návštěvníky ještě před začátkem vodního klání lákala vůně bůčku ligt a klobásek a jejich vyprahlá hrdla svlažilo pivko, limo či jiné pochutiny. Ty nejmenší lákaly stánky se zmrzlinou, cukrovinkami a další bohatou nabídkou pochutinek. 
Celou akci opět bravurně komentoval velitel hasičů Jan Pejcha a pro dobrou náladu hrál DJ Sasín.  Lávka měla letos rekord, neboť ji překonali hned tři soutěžící. Pak se na vodě utkali borci v neckách, následoval vrh pařezem  a válečkem, "suché" lyže a
pak jejich mokrá varianta na vodní hladině. Poslední disciplíny, srážecí tyče a jízda na trakaři, uzavřely celou nekcyádu až po 18. hodině.
Pořadatelé děkují všem, kdo jakkoli pomohli s organizací celé akce.     (K. Rouha)

  neckyada2.jpg
  neckyada3.jpg   neckyada4.jpg   neckyada_1.jpg   neckyadda5.jpg
 
Hasičské závody
Sport
Saturday, 09 August 2014
V sobotu 19. 7. 2014 se konal tradiční ročník hasičských závodů O pohár starostky městyse Včelákov  v areálu v Sušidlích. Počasí akci přálo, žízen a hlad mohla četná družstva žen dětí a mužů, zahnat v nedalekém stánku a boj o nejrychlejší hasičský útok probíhal na hřišti za povzbuzování diváků, kteří pauzy v závodě využívaly k mlsání zmrzliny či poslechu hudby od DJ Sasína. Trofej za první místo v kat. muži vyhrál Holetín, v kat.ženy Včelákov a v kat. ženy Příkrakov.    (K. Rouha)
  has.zavody.jpg   has.zavody2.jpg   has.zavody3.jpg
 
Pouťový fotbal
Sport
Saturday, 09 August 2014
  V sobotu 26. 7. 2014 se po delší přestávce konal pouťový fotbálek. Do Sušidel přišlo několik  nadšenců, aby změřili své síly na hřišti. Zápas začal po 16:00, hrálo se 2 x 30 minut, rozhodčí J. Zavřel a M. Blažek (pouze první poločas). Amatérský výběr ženatých nastoupil proti profesionálnímu výběru svobodných, a na hřišti to bylo opět vidět. Zápas se sice hrál ve svižném tempu, ale hráči z řad ženáčů drželi s mladíky vyrovnaný krok pouze první poločas. Po přestávce už byla vidět na ženáčích únava (počasí, věk, pouťová zábava), i když někteří dělali co mohli až do poslední minuty, porážka se odvrátit nedala. Po skončení utkání se ještě kopaly penalty, které svobodní také jasně vyhráli. Družstvo ženatých se s porážkou vcelku rychle vyrovnalo a už se těší na odvetu (možná na podzim).
svobodní : ženatí - 6 : 1 ( 3 : 1)
střelci:
P. Hladký - 2, J. Zavřel, V. Vašek, V. Kyzlík, M. Blažek (vlastní) - L. Slanina
svobodní : A. Malina  -  L. Doležal, M. Suchánek, R. Kašpar, R. Louvar, M. Suchý, J. Coufal,  P. Mikšovský, V. Kyzlík, J. Zavřel, P. Hladký, V. Vašek
ženatí: M. Jeřábek -  L. Slanina, R. Pacetti, L. Slanina, M. Boháč, M. Blažek, J. Coufal, P. a T. Výtiskovi, J. Beran, V. Vacek, J. Verner
Pochvala patří všem hráčům za předvedené výkony a všem příznivcům dobré zábavy, kteří přišli do Sušidel   podpořit dobrou věc.   (R. Pacett)
  dsc01401.jpg   dsc01402.jpg   dsc01418.jpg   dsc01419.jpg
 
Zábavné odpoledene
Úřad městyse
Wednesday, 25 June 2014
 
  V sobotu 14. června 2014 se v Sušidlech uskutečnilo Zábavné odpoledne na Včelákově. Přálo nám pěkné počasí a akci navštívilo přibližně 90 dětí se svými rodiči. Byl pro ně připraven program s řadou soutěží o hodnotné ceny, koutek s tablety a výtvarný koutek, kde si děti mohly nabarvit odlitky zvířátek. Ti odvážnější si mohli zastřílet ze vzduchovek a airsoftových zbraní nebo si postavit věž z přepravek. Včelákovští hasiči nám předvedli výjezd k hořícímu autu a jeho uhašení. Petra Marschallová se svými kolegy nám ukázali práci psovodů (poslušnost a obrana) a něco z výcviku policejních psů. 
  Poděkování patří všem, kteří se na přípravě programu podíleli: OÚ Včelákov za zajištění sponzorů a cen, současným a bývalým žákům školy, kteří pod vedením Mgr. Romana Pacettiho jednotlivé soutěže organizovali, L. Tilerovi za výdrž u přepravek, J. Kyselovi a V. Vackovi za bezproblémový průběh u vzduchovek, hasičům za perfektktní obsluhu u udírny a za dodržování pitného režimu během dne.
  Zábavné odpoledne skončilo okolo 17. hodiny. Děti si odnesly ze Sušidel spoustu zážitků, cen a dobrot. Letošní den plný soutěží a her se dí
ky všem organizátorům opět vydařil a děti se mohou těšit na další v příštím roce.
  Sponzoři akce: ABK Pardubice, a.s., Adámek Miroslav, AS ROVI, s.r.o, Autodoprava Boháč, Besk - střešní krytina, Bravo,  ČHJ Včelákov, Členové Jednoty Včelákov, Donát Antonín, Envicons Pardubice, s.r.o., ERV Jaroměř, s.r.o., Chládek a Tintěra, Chourová Jarmila, Instav Hlinsko a.s., Kučerová Alena, Leoš Lemberk, Městys Včelákov, Mlékárna Hlinsko, Oplištil Zbyněk, Pochobradský Petr, Policie ČR a Procorn bac, s.r.o.     (Mgr. R. Pacetti)
  p1050942.jpg
  p1050931.jpg   p1050959.jpg   p1050935.jpg   p1050952.jpg
  p1050945.jpg   p1050948.jpg   p1050933.jpg   p1050953.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 56 - 66 z 114

www.vcelakov.cz
© Městys Včelákov 2009