быстрый займ онлайн платиза отзывы займ екапуста
Neckyáda 2012
Úřad městyse
Monday, 30 July 2012
  V sobotu 7.7.2012 se na rybníku v Bystřici konala oblíbená "Neckyáda 2012". Odvahu a um soutěžících vyzkoušela lávka přes rybník, sílu mužů a přesnost hodu žen zase hod pařezem a válečkem. Ti subtilnější vzali útokem vodní lyže, další to vodní plavidlo po tradičních závodech v neckách. Žízeň tišily stánky s limonádou, pivkem a ohnivou vodou pro dospělé, stánek s cukrátky a jinými mlsky zas okupovala drobotina. Hlad tišil bůček light a klobásky, hudbu pouštěl nadějný DJ Coufal a nad bezpečností bděla pobřežní hlídka. Celý den byl večer zakončen tanečkem v hasičské hospůdce na sále.                                                                   autor: K. Rouha

Soutěž v požárním sportu - Chotěboř
V sobotu 30.6. 2012 se konalo v Chotěboři premiérové zahájení soutěže v požárním sportu. Včelákovští hasiči byli reprezentováni družstvem starších žáků, kteří opět změřili síly se svými konkurenty. Tentokrát jim stupně vítězů unikly o pouhé 2 sekundy, i když časem 24,78 předvedly špičkový výkon a to v sestavě ad hoc. Už jen za to jim patří uznání, dík a blahopřání k výkonu a dalším sportovním úspěchům.         (autor: Karel Rouha)

Mistrovství republiky hasičských jednot
Friday, 13 July 2012
  Dne 9. a 10.6. 2012 se družstvo starších žáků ČHJ Včelákov účastnilo mistrovství republiky Českých a Moravských hasičských jednot v Přerově. Na Florianovu omladinu čekaly štafety jednotlivců, družstev a královská disciplína - požární útok. Vše se konalo na tamním renovovaném sportovním stadionu a celé klání bylo rozloženo na dva dny. Ačkoli takřka polovina družstva by mohla běhat za kategorii mladší, nenechali se naši reprezentanti svými leckdy o 8 let staršími konkurenty zahanbit. Přestože nevystoupali na tzv. "bednu" patří jim dík za skvělou reprezentaci svého sboru, městyse Včelákov a sportovního jednání za nějž byly i chváleni přítomnými činovníky hasičského sportu. Družstvo bylo velice šikovné a ukázalo, že se s ním bude nutno v požárním sportu počítat.  (autor: Karel Rouha)

Právo pro každý den
Základní škola
Monday, 11 June 2012

Dne 30. 5. 2012 se konalo v Hudebním sále pardubické radnice krajské kolo soutěže „Právo pro každý den." Krajského kola se za naši školu zúčastnili žáci z 8. třídy ve složení Michal Polívka, Lucie Oplíštilová, Helena Ticháčková a Vít Kekula. Naše škola obsadila na této vědomostní soutěži krásné 3. místo. Žáci tu ověřili své znalosti a vědomosti z právnické terminologie a problematiky trestního práva, které získali při besedách s panem J. Hrabčukem. Odměnou se jim následně stal jeden z vítězných pohárů. Všem čtyřem žákům velmi blahopřejeme a doufáme, že i příští rok obhájíme jednu z vítězných pozic.

(připravila Martina Vacková)

Dětský den 2012
Saturday, 09 June 2012

V sobotu 9. června se v Sušidlech  proběhl program ke Dni dětí. Přes velké obavy z vývoje počasí se odpoledne mohly uskutečnit všechny plánované akce. Pro malé návštěvníky byla připravena řada soutěží. Představil se také klub karate z Hlinska, ukázku ošetření řidiče havarovaného auta předvedli členové Českého červeného kříže v Chrudimi a ČHJ Včelákov. Děti mohly obdivovat těžkou techniku i krásu motocyklů nebo si vyzkoušet střelu ze vzduchovek a airsoftových zbraní.Poděvání patří všem sponzorům a pořadatelům.

Dopoledne před dětským dnem se konal 2. ročník dětských rybářských závodů. Soutěž začala v 9:00, do Sušidel přišlo celkem 24 malých rybářů, kteří dohromady chytili 14,5 m ryb. Na 1. místě se umístil František Slavík, na 2. místě Michal Bláha a na 3. místě Tomáš Kysela. Většina ryb byla po změření vrácena zpět do vody. Závody byly ukončeny kolem 12. hodiny. Poděkování za přípravu závodů patří T. Bočkovi, M. Lickovi a F. Marschallovi, kteří připravili pro děti návnady a celé dopoledne se starali o bezproblémový průběh závodů. (Pro zobrazení více fotografií klikněte na tlačítko READ MORE)

SPONZOŘI: ABK Pardubice, a.s.; Allianz Pojišťovna; AS ROVI, s.r.o.; Adámek Miroslav; Autodoprava Boháč; Bakrlíková Ladislava; BASF; BESK - střešní krytina; Bravo; Cukrárna "Na kamenném schodě"; ČSOB Pojišťovna; členové Jednoty ze Včelákova; Donát Antonín; HELIOS; Chládek a Tintěra; Chourová Jarmila; Chvojková Kristýna Ing.; Instav Hlinsko; Kašpar Karel ml.; Komerční banka; Kooperativa a.s.; Kopřiva Robin; Lorenc Petr; Městys Včelákov; Mlékárna Hlinsko; Myška Ondřej Ing.; Oplištil Zbyněk; Polach Miroslav Ing.; Policie ČR; Poštovní spořitelna; Pro Vital bac s.r.o.; Rybářské potřeby "U sumce"; Řeznictví Švanda; SDH Dolní Babákov; Slavík Petr; Slunečnice - L. Vítková; Stavabo - Vašek Josef Ing.; Svět oken; Šikl Miroslav; Šafránek Ivo; Šťulíková Monika; TJ Včelákov; Vodafone.

Hasičská soutěž
Tuesday, 29 May 2012
 V sobotu 19. 5. 2012 se ve Včelákově konala hasičská Postupová soutěž Východočeské župy. V Sušidlích se sešla družstva z Hlinska, Podlažic, Prosetína, Přelouče, Krásného, Zaječic, Hlíny a Včelákova. Na hřišti se během pěkného odpoledne vysřídala družstva mladších žáků, starších žáků, žen a mužů. Včelákovští vytvořili dvě družstva v kategorii starších dětí a obsadili 3. a 4. místo. Za starší děti běželi: M. Suchý, D. Licková, T. Jeřábková, J. Pejcha, N. Coufalová, V. Beranová, R. Šikl, M. Jeřábková a R. Ptáček. V ženské kategorii běželo celkem 5 družstev (bez Včelákova) a v mužské 9 družstev. Nejlepší čas měli hasiči z Hlinska (24.61 s), naši borci obsadili 2. postupové místo s časem 30,54. Za Včelákov běželi: J. Zavřel, L. Doležal, R. Louvar, K. Rouha, V. Kyzlík, A. Malina a L. Dostálová.

Karneval ve Vyhnánově
  V neděli 25. 3. 2012 se konal v pohostinství na Vyhnánově tradiční dětský karneval. Organizátorem této akce pro děti byli opět členové SDH Příkrakov, kteří připravili sál, zajistili hudbu, občerstvení a krásné ceny pro děti. O soutěže se postarali žáci ze ZŠ Včelákov pod vedením p. R. Pacettiho. Karneval začal v 14:00, k tanci a poslechu hrála včelákovská kapela A. V. T. (P. Lorenc, M. Blažek, J. Dachovský a P. Kyzlík). Děti mohly soutěžit v mnoha disciplínách, kreslit, prolézat dráhu s míčkem a zacvičit s Matějem a Honzou. Během soutěží se konala dětská tombola. Karneval skončil po 17. hodině, podle pořadatelů se ho zúčastnilo opět přes 100 dětí a všichni doufáme, že většina z nich odcházela spokojená s nějakou drobností nebo sladkostí. Poděkování patří všem pořadatelům a také žákům ze ZŠ Včelákov. Pokud se Vám karneval líbil, jste srdečně zváni za rok na další.           (Připravil: Roman Pacetti)