Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty
Zájmové kroužky
Kamery
Kamera  


Aktuálně
Ležácké veršování 2018
Sunday, 09 December 2018

8. listopadu 2018 proběhla celostátní soutěž mladých recitátorů vyhlášená Památníkem Ležáky a Památníkem Lidice u příležitosti Dne válečných veteránů. Cílem přehlídky bylo setkání v přátelské atmosféře, poznání práce ostatních a připomenutí si historických událostí spojených s místem konání.

Celodenní přehlídka probíhala ve třech blocích podle věkových kategorií. Zahájení celého dne proběhlo v 9 hodin v Minigalerii vernisáží výstavy "Lidice a doba Osvoboditele.  Celkem se do pátého ročníku přihlásilo 52 dětí. Jejich výkony hodnotila čtyřčlenná porota: Klára Literová, Máša Málková, Dana Černá a Marcel Vašinka. Základní školu Včelákov reprezentovali 4 žáci: Leoš Vodvárka, Jindřich Remeš (3. roč.), Eva Pejchová (5. roč.), Anežka Prodělalová (6. roč.). Leoš Vodvárka se umístil na druhém místě a Jindra Remeš získal čestné uznání poroty. Gratulujeme! (Mgr. L. Novotná)


  verovnn_2018.jpg
 
Včelákovské adventní zpívání 2018
Sunday, 02 December 2018
V pátek 30. 11. 2018 se uskutečnilo čtvrté Včelákovské adventní zpívání 2018, které připravila Základní škola Včelákov ve spolupráci s Městysem Včelákov.  Akce se konala se svolením pana pátera Mariana Sokola od 17:00 v kostele svaté Máří Magdaleny. Zpívání nám mělo připomenout příchod adventu, což je období čtyř neděl před vánočními svátky. Jedná se o dobu rozjímání, dobročinnosti a duchovní přípravy na Vánoce. Akci zahájil svým projevem pan starosta J. Pejcha, k hostům promluvil i pan ředitel Mgr. J. Prodělal a o významu adventu pohovořil pan páter M. Sokol. V zaplněném kostele nejdříve vystoupili pod vedením p. u. Mgr. J. Pražanové žáci II. stupně, potom nám své umění předvedl kontrabasový kvartet Bublebass z Pardubic a následovalo vystoupení žáků I. stupně. Program pokračoval pásmem vánočních koled v podání žesťového kvintetu dechové hudby Mrákotínka a zpívání bylo ukončeno společným vystoupením dětí. Poděkování patří všem, kteří se na příjemném předvánočním setkání na Včelákově podíleli. Dětem a učitelům ze ZŠ (především p. u. J. Pražanové za přípravu velmi pěkného programu a za nacvičení koled s žáky naší školy), rodičům našich žáků, OÚ Včelákov, panu páterovi za podporu této již tradiční akce a ČHJ Včelákov za hřejivé občerstvení před kostelem. Více fotografií naleznete na webu  http://w2.vcelakov.cz/?lsvrgallery=vcelakovske-adventni-zpivani-2018
(R. Pacetti, foto J. Prodělal)
_img3343.jpg
  _img3303.jpg
  _img3353.jpg
  _img3372.jpg
 
Exkurze žáků 1. stupně
Saturday, 24 November 2018
   Ve středu 14. listopadu jsme se vypravili na podzimní exkurzi, naším cílem byla tentokrát města Hradec Králové a Pardubice. Nejdříve jsme navštívili hradecké planetárium. Počasí nám přálo, a proto jsme si na jasné obloze mohli prohlédnout slunce. Dostalo se nám také poučení, jak sluníčko sledovat bezpečně. Poté už jsme zasedli/ulehli do pohodlných sklopných křesel a nad hlavami se nám rozzářila večerní obloha. Dozvěděli jsme se mnoho informací o hvězdách, planetách a jejich měsících a na palubě vesmírné lodi jsme propluli celou sluneční soustavou. Na závěr jsme zhlédli 3D pohádku o vesmírném putování dvou zvířecích kamarádů.
Za křoupání řízků a toustů jsme se přesunuli do pardubického ekocentra Paleta. Tam si mladší děti vyrobily krmítka pro ptáčky, která jsme si dovezli do školy a na zahradě je už ptáci pilně ozobávají. Starší děti si vyzkoušely spřádání vlny a tkaní na stavu. Příjemně unaveni jsme se v podvečer vrátili ke škole, kde už na nás rodiče netrpělivě čekali. (L. Blažková)
image1_11.jpeg
  image1_9.jpeg   image1_12.jpeg   img_20181114_132812.jpg   img_20181114_140234.jpg   img_20181114_140302.jpg
 
Včelákovské adventní zpívání
Wednesday, 14 November 2018
 
Zdravohrátky
Saturday, 10 November 2018

Dne 17. října se dvě žákyně z naší školy zúčastnily akce Zdravohrátky na Střední škole zdravotnické a sociální v Chrudimi. Děvčata byla přiřazena do skupiny k žákům z Nasavrk a Třemošnice. Děti postupně navštívily šest stanovišť, kde plnily úkoly týkající se zdravotnictví. Soutěžící si prohlédli sanitku, úspěšně provedli resuscitaci za pomocí pracovnic Červeného kříže a mohli si zkusit, jaké to je být zavření do biovaku. Také se naučili rozeznávat některé chirurgické nástroje, vyzkoušeli si jaké to, když se nemohou orientovat pomocí zraku a musí se spolehnout na jiné smysly. Asi nejtěžším úkolem bylo stanoviště lékařů a sester bez hranic, kdy na soutěžící mluvili pouze anglicky. Všechny úkoly děti zvládly perfektně a jejich body jim stačily na krásné třetí místo. Na konci celého dne byl závěrečný test, který se konal formou kvízu. Tady bylo naše družstvo tak úspěšné, že se umístilo na místě prvním. Našim žákyním srdečně blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy. (J.Pražanová)

part000001.jpg
 
Informační schůzka
Saturday, 03 November 2018
Informační schůzka s rodiči za 1. čtvrtletí se ukuteční v pondělí 12 listopadu od 15 do 18 hodin.
 
Exkurze do Prahy
Saturday, 03 November 2018

Letošní podzimní exkurzi jsme kvůli 100. výročí vzniku republiky naplánovali do Prahy. Díky výhodnějším cenovým podmínkám jsme využili služeb agentury CK2, a žákům jsme tak mohli připravit pestrý program. Podívali jsme se do Muzea Karlova mostu a pluli výletní loďkou po Vltavě od Karlova mostu až do Čertovky a zpět. Pak jsme prošli přes most, Nerudovu ulici a zámecké schody na Hrad. Tam jsme si mohli prohlédnout chrám sv. Víta, Vladislavský sál i jiné interiéry, nahlédnout do domků Zlaté uličky až k Daliborce. To vše bylo komentováno sympatickou paní průvodkyní. Potěšilo nás nejen to, že podle odezvy se všem účastníkům exkurze líbila, ale i vzorné chování našich žáků.   (J. Pokorná)

dsc08833.jpg
  dsc08844.jpg   dsc08848.jpg   dsc08857.jpg   dsc08878.jpg   dsc08880.jpg
  dsc08894.jpg   dsc08895.jpg   dsc08909.jpg   dscn7770.jpg   dscn7761.jpg
 
Projektový den ke 100. výročí vzniku republiky
Saturday, 03 November 2018

Od září letošního školního roku jsme si všemožnými způsoby připomínali 100. výročí vzniku republiky, prvorepublikový život, osobnosti té doby a státní symboly.Vše vyústilo 26. 10. v projektový den. Dvojce učitelů vypracovala vyučovací hodinu na určité téma (historické souvislosti, osobnosti a symboly, kultura, všední život). Žáci byli rozděleni podle ročníků do čtyř skupin. Ty dle rozpisu procházely danými tématy. Naši deváťáci na jednotlivých stanovištích pomáhali. Získané informace si děti zaznamenávaly do pracovního listu a na časovou osu.  Z každého tématu vznikl plakát, který se stal součástí výstavy. Všechny obrázky a výtvory jste si mohli prohlédnout během slavnostního sázení lípy, konajícího se v neděli 28. října. Doufáme, že si všichni projektový den užili a odnesli si nejen zážitky a nové znalosti, ale našli v sobě alespoň na chvíli pocit češství a národní hrdosti.

_img2945.jpg
Více fotografií naleznete zde
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 37 - 48 z 450

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov