Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty
Zájmové kroužky
GDPR
Kamery
Kamera  


Aktuálně
Exkurze se členy Českého svazu bojovníků za svobodu
Saturday, 19 October 2013
Dne 17. 10. jsme opět využili nabídky Českého svazu bojovníků za svobodu a účastnili se s deseti žáky poznávacího zájezdu do Petschkova paláce, Národního památníku na Vítkově a Armádního muzea Žižkov. Zasáhly nás informace o vyšetřovacích praktikách gestapa, výstava Osudové osmičky našeho státu a další detaily z první i druhé světové války. Každý z nás se dozvěděl něco nového a zajímavého. Chtěli bychom poděkovat hlavním organizátorům za jejich ochotu a pečlivou přípravu celé akce.                   J. Pokorná
  dsc_2278.jpg dsc_2293a.jpg
  dsc_2338.jpg
 
Exkurze 6. a 7. ročníku do Prahy
Saturday, 19 October 2013
V úterý 15. 10. jeli šesťáci a sedmáci na exkurzi do Prahy. Hlavním cílem byla návštěva jednoho z barrandovských ateliérů, kde si mohli prohlédnout různé kostýmy a dozvědět se o nich něco zajímavého (např. způsob výroby, v jakých filmech byly použity, jejich hodnotu). Poté jsme se přesunuli na Petřín a celý ho prošli až ke Strahovskému klášteru. Našli jsme cestu zrcadlovým bludištěm a nasmáli se nad svými obrazy v pokřivených zrcadlech.  Někteří si vyšlápli Petřínskou rozhlednu. (Ale děti jsou prostě děti, takže k jejich silným zážitkům patří i drobnosti, které se vychýlily z oficiálního programu. Z nich můžeme vzpomenout třeba vilu Vyvolených, míč, který na nás přilétl ze Strahovského stadionu nebo zpěv všech účastníků do autobusového mikrofonu.)                          J. Pokorná
  dsc_2198.jpg   dsc_2228a.jpg
 
Přijímací řízení 2014
Wednesday, 16 October 2013
Blíží se doba, kdy budou žáci 9. ročníku podávat přihlášky na střední školy a učiliště. Pro usnadnění jejich rozhodování budeme zveřejňovat na těchto stránkách důležité informace.
Důležitým pomocníkem mohou být Informační a poradenská střediska při Úřadech práce. Základní údaje o nich najdete v příloze.
Důležité informace o průběhu přijímacího řízení, o studijních oborech a o prospěchových stipendiích naleznete na webu Pardubického kraje. Přejít na ně můžete kliknutím zde.
 
Důležité internetové stránky
www.infoabsolvent.cz - pomoc při výběru školy a povolání
www.istp.cz a www.nsp.cz - popis jednotlivých povolání
www.mpsv.cz   www.nuv.cz a www.icm.cz - kariérové poradenství
Přehled středních škol se sportovním zaměřením

Důležité termíny

Odevzdání přihlášek na SŠ a SOU - u oborů s talentovou zkouškou do

30. listopadu 2013, u ostatních oborů do 15. března 2014.

Přihláška se nepředává prostřednictvím ZŠ, ale řediteli SŠ, na kterou se žák hlásí.

Přijímací zkoušky na SŠ a SOU

talentové zkoušky - 2. až 15. ledna 2014

      talentové zkoušky v konzervatoři - od 15. do 31. ledna 2013

1. kolo - od 22. do 30. dubna 2014

Přesný termín uvedených zkoušek stanovuje ředitel SŠ.

Podávají se max. 2 přihlášky. K potvrzení zájmu uchazeče o studium slouží zápisový lístek. Zápisový lístek není možné vzít zpět ( s výjimkou úspěšného odvolání). Výstupní hodnocení se nevydává.

Kritéria přijímacího řízení musí být vyhlášena do 31. 10. 2013 pro obory s talentovou zkouškou a do 31. 1. 2014 pro ostatní obory.

 

 
Přespolní běh
Saturday, 05 October 2013
dsc09092.jpg
 V úterý 3. 10. 2013 se konalo okresní kolo v přespolním běhu v Chrudimi. Naši školu reprezentovali ve IV. kategorii chlapci 8. a 9. třídy  J. Luňák, L. Krátký, D. Rompotl, J. Pejcha a M. Paulus, kteří běželi 3000 m. V této kategorii se sešlo nejvíce družstev (sedm z Hlinska, Včelákova, Chrudimi) a naši žáci obsadili ve velké konkurenci celkem 5. místo. Nejlepšího umístění dosáhl J. Luňák, který doběhl na velmi pěkném 5. místě. Běžcům patří poděkování za předvedený výkon a vzornou reprezentaci naší školy.       (R. Pacetti)
diplom.jpg
 
Turnaj v minikopané
Saturday, 05 October 2013
Dne 2. 10.  2013 se konalo okrskové kolo v minikopané v Luži. Hrálo se 5 + 1 hráčů a dvakrát 15 minut. Naší školu reprezentovali D. Rompotl, J. a Z. Beranovi, L. Zdražil, J. Horník, T. Polívka a M. Kubelka. Vstřelené branky: J. Beran - 3, T. Polívka - 1. Naši žáci předvedli výborný výkon a zaslouženě postoupili do okresního kola, které se bude konat 10. 10. 2013 na umělé trávě v Chrudimi. Hráčům patří poděkování za předvedenou hru a vzornou reprezentaci naší školy. Výsledky zápasů a celkové umístění viz. tabulka.       (R. Pacetti)  
   
 
Technohrátky
Friday, 04 October 2013
  Ve čtvrtek 19. září 2013 chlapci z 8. a 9. třídy navštívili Vyšší odbornou školu stavební a Střední školu stavební ve Vysokém Mýtě v rámci nového projektu na podporu řemesel a technického vzdělávání v Pardubickém kraji s názvem TECHNOhrátky. Na náměstí Přemysla Otakara II. se seznámili s učebními obory: instalatér (pájení mědi), truhlář (spojování dřevěných prvků) a zedník (omítnutí části připraveného zdiva). V hlavní budově školy se seznámili s maturitními obory: geodézie (vyhledávání pokladu pomocí GPS), pozemní stavitelství/architektura (použití grafického programu na PC) a vodohospodářské stavby (využití fyzikálních zákonů v praxi). Program byl ukončen zábavnou soutěží Hej Ty, víš to? (hra typu kufr), kdy jednotlivé školy soutěžily proti sobě a žáci odpovídali na otázky technického charakteru. Technohrátek ve Vysokém Mýtě se zúčastnilo 7 škol a naši chlapci se umístili na 4. místě. Poděkování patří Pardubickému kraji a střední škole ve Vysokém Mýtě za perfektně zorganizovanou akci. Poděkování patří i našim chlapcům za pěknou reprezentaci naší školy a za slušné chování během celé akce.        (R. Pacetti)
  dsc08996.jpg   dsc08999.jpg   dsc09000.jpg dsc09007.jpg
  dsc09009.jpg   dsc09011.jpg   dsc09012.jpg   dsc09021.jpg
 
Oheň(bez)naděje
Tuesday, 24 September 2013
    V pátek 20. září 2013 se ve včelákovském kostele uskutečnilo pokračování projektu Oheň(bez)naděje, který již 3. rokem organizuje Československá obec legionářská. Cílem bylo přiblížit žákům období 2. světové války spojením historických faktů a dobové hudby. Pozvání přijala i řada hostů - paní Marie Jeřábková, paní Jarmila Doležalová, zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu a další. Průvodní slovo připravila Mgr. Lenka Novotná z naší školy, v hudební části vystoupila operní pěvkyně Mgr. Táňa Janošová s doprovodem Doc. Jana Krále z brněnské JAMU. Ve druhé části programu shlédli hosté působivý dokument z třídenní cesty dětí, která začala zapálením ohně na pietní slavnosti v Ležákách, a pokračovala přes Prahu do Chelmna. Na závěr se hosté shromáždili u památníku ležáckých dětí, položením kytice uctili jejich památku a vyslechli českou národní hymnu v podání Táni Janošové. Poděkování patří všem, kteří se na přípravě programu podíleli, zejména však panu Ing. Františku Bobkovi z ČSOL, který celý projekt organizuje.
  imgp8148.jpg
  imgp8105.jpg   imgp8106.jpg   imgp8121.jpg  
  imgp8131.jpg    
 
Rozvrhy hodin na nový školní rok
Wednesday, 28 August 2013

 Rozvrhy hodin

na školní rok 2013/14

otevřete kliknutím zde. 

  rozvrh_hodin.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Následující > Konec >>

Výsledky 361 - 372 z 492

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov