Kamera

Aktuálně
Krajské kolo dějepisné soutěže
Sunday, 16 June 2013

Žáci 8. a 9. ročníku se zúčastnili soutěže k 1150. výročí příchodu Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu pořádané Východočeským muzeem v Pardubicích. Z 24 zúčastněných družstev se umístili na 5. místě a postoupili do krajského kola, kde z pěti družstev uhájili krásné 3. místo.
V Pardubicích nás 3. června reprezentovali tito žáci: Michal Polívka, Barbora Horníková, Dominika Půlpánová, Karolína Strnadová a Věra Beranová. K úspěchu gratulujeme!           (připravila: L.Novotná)

Odznak všestrannosti olympijských vítězů - krajské kolo

Ve středu 12. 6. 2013 proběhlo krajské kolo v atletické soutěži OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) v  Moravské Třebové. Krajského kola smíšených družstev se zúčastnilo 12 základních škol. Družstva vždy tvořili 4 dívky a 4 chlapci. Soutěžilo se v těchto disciplínách: běh na 60 m, shyby, hod medicimbalem, skoky přes švihadlo, skok daleký, hod míčkem a běh na 1000 m. Naší školu reprezentovali tito žáci: J. Luňák, D. Rompotl, M. Paulus, Š. Podvolecký, D. Licková, V. Beranová a N. Coufalová. Naše družstvo se umístilo na 12. místě v Pardubickém kraji a celkem získalo 22 101 bodů. Z našich žáků se nejlépe umístili Š. Podvolecký na výborném 2. místě (ročník 2000) a J. Luňák na 8. místě (ročník 1999). Po celý den se o soutěžící výborně staral realizační team OVOV v čele s bývalými olympioniky v atletice Š. Kašpárkovou a G. Valentem, o zábavu se postarali M. Pogány (trenér Š. Kašpárkové), T. Zedek (reprezentan v biketrialu) a zpěvák J. Zonyga. Poděkování patří našim žákům za předvedené výkony a perfektní reprezentaci naší školy.   (R. Pacetti)

Exkurze na Hradecko

Dne 7. června 2013 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili exkurze do Hradce Králové a Krňovic. V Podorlickém skanzenu v Krňovicích se seznámili s postupem výroby mýdla a následně si glycerinové mýdlo každý vyrobil. Dále absolvovali prohlídku skanzenu zaměřenou na běžný život našich předků. Poté jsme odjeli do HK, kde jsme v areálu společnosti Signal Mont zhlédli železniční a muzejní expozice sdělovací a zabezpečovací techniky. Poslední zastávkou bylo planetárium v HK se zaměřením na program týkající se vesmíru. Nechyběla ani zajímavá přednáška o planetách, ukázka dalekohledu a popis hvězdné oblohy. Žáci si zajisté odnesli spoustu zajímavých zážitků a informací.                         (připravila: Mgr. Martina Vacková)

Výlet do Litomyšle
 Žáci 1.stupně vyjeli na školní výlet do malebného města Litomyšl. Průvodcem jim byl rytíř Toulovec, který děti dovedl k nejzajímavějším památkám města. Školáci si vyslechli poutavé příběhy, zastříleli si z kuše a vycachtali se v bazénku (jezírku) Klášterní zahrady. Na závěr navštívili zámecké sklepení s výstavou soch Olbrama Zoubka a zažili zde malé dobrodružství.    (J. Pospíšilová)

Právo pro každý den
Sunday, 02 June 2013
Stejně jako v minulých letech absolvovali žáci 8. ročníku sérii besed nazvanou "Právo pro každý den", kterou vedl pan Bc. Jiří Hrabčuk z MěÚ Hlinsko. Své znalosti si žáci ověřili při závěrečném testu. Nejúspěšnější družstvo ve složení Karolína Strnadová, Věra Beranová, Tomáš Kysela a Robin Sekvard  nás reprezentovalo v krajském kole soutěže konaném 29. května 2013 v Pardubicích a v těžké konkurenci obsadilo krásné 4. místo. Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.
 Výsledková listina

Okrskové kolo v minikopané
Saturday, 01 June 2013

Dne 15. 5. 2013 se konalo okrskové kolo v minikopané v Hlinsku. Hrálo se 5 + 1 hráčů a dvakrát 25 minut. Naší školu reprezentovali D. Rompotl - M. Suchý, M. Polívka, P. Louvar, V. Kekula, J. a Z. Beranovi, L. Zdražil a L. Vodrážka . Sehráli jsme dva velmi podobné zápasy, které jsme vždy prohráli v 1. poločase. Výsledky zápasů :
Včelákov - Prosetín  1 : 5 (0 : 3), gól - M. Polívka
Včelákov - Gymnázium K. V. Raise Hlinsko  0 : 5 (0 : 4)
Gymnázium K. V. Raise - Prosetín  9 : 6
 Umístění škol bylo následující :
1. Gymnázium K. V. Raise Hlinsko (postupuje do okresního kola)
2. Prosetín
3. Včelákov
  Našim hráčům patří poděkování za předvedenou hru a vzornou reprezentaci naší školy.    (Připravil: R. Pacetti)

Odznak všestrannosti olympijských vítězů
Saturday, 11 May 2013
 V úterý 7. 5. 2013 proběhlo okresní kolo v atletické soutěži OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů). Soutěž opět zorganizoval p. Pavel Novák ze ZŠ Kameničky a konala se ve sportovním areálu ZŠ Smetanova Hlinsko. Okresního kola smíšených družstev se zúčastnilo 9 základních škol. Družstva vždy tvořili 4 dívky a 4 chlapci. Soutěžilo se v těchto disciplínách: běh na 60 m, kliky, hod medicimbalem, skoky přes švihadlo, trojskok z místa, lehy-sedy a běh na 1000 m. Naší školu reprezentovali tito žáci: J. Luňák, D. Rompotl, M. Paulus, Š. Podvolecký, D. Licková, T. Mošnerová, V. Beranová a N. Coufalová. Naše družstvo se umístilo na velmi pěkném 4. místě a celkem získalo 25 000 bodů. Z chlapců se nejlépe umístil J. Luňák na 2 - 3. místě a z dívek T. Mošnerová na 6. místě. Poděkování patří našim žákům za předvedené výkony a organizátorům z Kameniček za perfektně připravenou soutěž.    (R Pacetti)

Čarodějnický rej
Thursday, 02 May 2013
  sdc14757.jpg  Filipojakubská noc připadá na poslední dubnový den, tedy na noc z 30. dubna na     1. května. Každoročně naši žáci 1. stupně společně zhotoví čarodějnici, kterou odnesou na místní hranici do Sušidel. Tak tomu bylo i v úterý 30. 4. 2013, akce se zdařila a děti si ji moc užily.    (J. Pospíšilová)