Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty
Zájmové kroužky
GDPR
Kamery
Kamera  


Aktuálně
Soutěž Mladý cyklista
Monday, 10 September 2012
V pátek 7. září 2012 se na dopravním hřišti v Hlinsku konala cyklistická soutěž žáků 5. ročníku základních škol z Hlinska a okolí. Účastníci měli prokázat své znalosti a dovednosti, které získali v minulém školním roce při kurzech dopravní výchovy vedených panem Ondřejem Janáčkem z Městké policie Hlinsko. Účastníci postupně absolvovali test znalostí pravidel silničního provozu, jízdu zručnosti a jízdu na dopravním hřišti pod dohledem přísných rozhodčích. Velkého úspěchu dosáhl Daniel Kysela, který mezi více než stovkou svých vrstevníků obsadil krásné 2. místo. Blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.   diplom_cyklo_2012.jpg
 
Pochod (bez)naděje
Monday, 02 July 2012
 V pondělí 25. června 2012 se naši žáci zúčastnili 2. ročníku Pochodu (bez)naděje organizovaného Československou obcí legionářskou. Tato akce je součástí vzpomínkových akcí na vypálení Ležáků a připomíná hlavně dětské oběti této tragédie. Letos začala v neděli 24. června při pietní slavnosti k 70. výročí vyhlazení osady Ležáky, kdy symbolický oheň naděje zapálil našim žákům prezident Václav Klaus a armádní generál Tomáš Sedláček. V pondělí se pak naši žáci společně se svými vrstevníky z dalších škol vydali na cestu do Vrbatova Kostelce, odkud pokračovali vlakem do Pardubic. Zde se v památníku Zámeček zúčastnili uctění památky obyvatel Ležáků a dalších odbojářů popravených na tomto místě nacisty.   imgp1055.jpg
  imgp1045.jpg   imgp1111.jpg   imgp1132.jpg   sam_3376.jpg
 Reportáž České televize zde
 Další fotografie zobrazíte otevřením celého článku
 
Exkurze do Kutné Hory
Friday, 29 June 2012
Dne 15. června se žáci 2. stupně zúčastnili exkurze na Kutnohorsko. První zastávkou byla Kostnice s ostatky téměř 40 000 lidí. Dále jsme vybaveni svítilnou, helmou a hornickou halenou (tzv. perkytlí) absolvovali prohlídku středověkého dolu. Součástí prohlídky byla i tzv. Havířská osada, kde jsme obdivovali srubové stavby, havířské přístřešky, huť a jiné zajímavé věci. Třetí zastávkou byl Chrám Sv. Barbory. Barevná světla vitráží a dokonalá akustika nás příjemně překvapila. Výlet byl završen na zámku Kačina, kde jsme se zaměřili nejen na architektonické krásy zámku, ale zejména na historii proměn českého a moravského venkova. Věříme, že se žákům výlet líbil a přivezli si plno nových zážitků.                                                                                                             (připravila Martina Vacková a Jiřina Pražanová)
  sam_3286.jpg
  sam_3287.jpg   sam_3291.jpg   sam_3298.jpg   sam_3299.jpg
 
Memoriál Karla Kněze 2012
Tuesday, 26 June 2012
 Deset žáků naší školy se 22. 6. účastnilo druhého ročníku Memoriálu Karla Kněze. Dopolední program vyplnila ukázka armádního vybavení, prohlídka vrtulníku a seskok parašutistů na cíl. Od dvou hodin byl zahájen závod. O vítězi tentokrát rozhodovalo nejen úspěšné splnění úkolů na jednotlivých stanovištích (vědomostní test, zdravověda, střelba, poznávání zbraní a další), ale i čas doběhnutí do cíle. Naše družstvo bylo vyhlášeno jako nejúspěšnější na stanovištích zabezpečených Policií ČR. Po vyhlášení vítězů byla uctěna památka Karla Kněze u pomníku v Louce.
Další fotografie zoobrazíte kliknutím na tlačítko "Celý článek"


       
       
 
Beseda s pilotem RAF
Thursday, 21 June 2012
 
 V pondělí 18. 6. jsme využili nabídky pana Procházky z Klubu vojenské historie a zúčastnili jsme se besedy o pilotech Royal Air Force za druhé světové války. Nejdříve jsme viděli film Nebeští jezdci z roku 1968. Pak nám Emil Boček, plukovník letectva ve výslužbě, vyprávěl své zážitky a poté jsme se mohli ptát na to, co nás zajímalo.   (Připravila: Mgr. Jana Pokorná)
  img_2493.jpg
  img_2503.jpg
 
Soutěž v poznávání přírodnin
Sunday, 17 June 2012
   Ve čtvrtek (7. 6.) a pátek (8. 6.) se žáci 1. a 2. stupně zúčastnili okresního kola Přírodovědné soutěže v poznávání rostlin a živočichů, kterou pořádá ČZS Chrudim, sídlem v Hlinsku a ZŠ Smetanova. Žáci byli rozděleny do čtyř kategorií. V kategorii A (3.třída) nás reprezentovali K. Pacetti, K. Tomková a M. Dostál, v kategorii B (4.- 5. třída) soutěžili M. Jeřábková, D. Štveráková a D. Kysela. Nejlépe se umístily K. Pacetti a D. Štveráková. Ve skupině C (6. - 7. třída) nás reprezentovali A. Pacetti, N. Jandová a K. Strnadová, ve skupině D (8. - 9. třída) nás reprezentovali H. Ticháčková, D. Jedlinská a V. Kekula. Mladší žáci skončili na velmi pěkném 2. místě, starší na 4. místě. Nejlépe se umístila N. Jandová v kategorii C (na 5. místě) a D. Jedlinská v kategori D (na 8. místě). Všem našim žákům patří naše poděkování za velmi pěknou reprezentaci naší školy.      (Připravil: Roman Pacetti)
 
  dsc00845.jpg   dsc00846.jpg   dsc00847.jpg dsc00849.jpg
 
Právo pro každý den
Monday, 11 June 2012

Dne 30. 5. 2012 se konalo v Hudebním sále pardubické radnice krajské kolo soutěže „Právo pro každý den." Krajského kola se za naši školu zúčastnili žáci z 8. třídy ve složení Michal Polívka, Lucie Oplíštilová, Helena Ticháčková a Vít Kekula. Naše škola obsadila na této vědomostní soutěži krásné 3. místo. Žáci tu ověřili své znalosti a vědomosti z právnické terminologie a problematiky trestního práva, které získali při besedách s panem J. Hrabčukem. Odměnou se jim následně stal jeden z vítězných pohárů. Všem čtyřem žákům velmi blahopřejeme a doufáme, že i příští rok obhájíme jednu z vítězných pozic.

                                                                            (připravila Martina Vacková)

  p1060767.jpg
  p1060725prace.jpg   p1060733tym2.jpg imgp0283.jpg  
 
Exkurze žáků 1. stupně
Wednesday, 06 June 2012
Dne 5. června jely děti z prvního stupně na výlet. První zastávkou bylo Muzeum Letohrad. Mohli jsme si prohlédnout vybavení ševcovské dílny, mlýna i pekařství a vyzkoušet si postup při tkaní látek. Zahráli jsme si řemeslné pexeso a navrhli vzory bot. Výstava obsahovala i ukázku věcí provazníka, četníka, cukráře, řezbáře, krejčího a dalších.
Potom jsme vystoupali na zříceninu hradu Potštejn. Ani velký vítr nám náladu nezkazil a společně jsme si zazpívali. Nakoukli jsme do sklepení, vyslechli pověst o pokladu a proběhli areálem.
Pak už jsme zamířili k autobusu a domů.                      
(Připravila Mgr. Jana Pokorná)
  dscf1870.jpg
  dscf1879.jpg   dscf1889.jpg   dscf1894.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Následující > Konec >>

Výsledky 397 - 408 z 492

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov