Kamera

Aktuálně
Výlet žáků 1. stupně
Saturday, 18 June 2011
26. května vyrazili žáci 1. stupně do Prahy. Při svém výletu navštívili představení v Divadle Spejbla a Hurvínka, absolvovali plavbu lodí a odpoledne strávili v zoologické zahradě. Své zážitky zpracovali v obrázcích, které nyní zdobí chodbu u jejich tříd.  bus_oez.jpg

Přírodovědná soutěž
    Ve čtvrtek (2. 6.) a pátek (3. 6.) se žáci 1. a 2. stupně zúčastnili okresního kola Přírodovědné soutěže v poznávání rostlin a živočichů, kterou pořádá ČZS Chrudim, sídlem v Hlinsku a ZŠ Smetanova. Žáci byli rozděleny do čtyř kategorií. V kategorii A (3.třída) nás reprezentovali M. Jeřábková, S. Gregorová, D. Kysela a v kategorii B (4.- 5. třída) soutěžili A. Pacetti, N. Jandová a S. Žampachová. Nejlépe se umístily M. Jeřábková a A. Pacetti. Naše škola se umístila na velmi pěkném 4. místě v kategori B. Ve skupině C (6. - 7. třída) nás reprezentovali H. Ticháčková, R. Louvar a V. Kekula, ve skupině D (8. - 9. třída) nás reprezentovali K. Vacková, E. Vašková a P. Blažek. Starší žáci skončili na velmi pěkném 3. místě, mladší na 6. místě. Nejlépe se umístil V. Kekula v kategorii C a Karolína Vacková v kategori D. Všem našim žákům patří naše poděkování za velmi pěknou reprezentaci naší školy.   dsc04041.jpg

Návštěva baletního představení
Tuesday, 14 June 2011
  V úterý 24. 5. 2011 navštívili naši žáci Divadlo K. Pippicha v Chrudimi. Zde shlédli baletní vystoupení tanečního oddělení ZUŠ Chrudim " Statečný cibulka ". Baletní oddělení navštěvují i naše tři žákyně, které v této pohádce také vystupovali : K. Mensová (Ředkvička), A. Pacetti (Cibulička) a S. Žampachová (baronky Třešně). Baletní představení bylo velmi pěkné a našim žákům se pohádka v baletním předvedení velmi líbila.
Připravil: R. Pacetti

Tablo deváťáků
Thursday, 09 June 2011

Jako každým rokem v tuto dobu připravili deváťáci své tablo. Pro jeho přípravu nevyužili fotografie,ale portréty vytvořené svým spolužem - Pavlem Blažkem

Soutěž Právo pro každý den
Thursday, 26 May 2011
  prvo_2011.jpg  Stejně jako v minulých letech absolvovali žáci 9. ročníku besedy s panem Hrabčukem z MěÚ Hlinsko zaměřené na uplatňování práva v běžném životě. Vyvrcholením série besed byla účast vítězů školního kola soutěže v krajském kole, které proběhlo 12. května 2011 v Hlinsku. Družstvo ve složení Karolína Vacková, Eliška Vašková, Pavel Blažek a Luděk Strnad obsadilo 3. místo za družstvy gymnázií z Pardubic a Hlinska. Za skvělou reprezentaci školy jim děkujeme.

Pohled do hlubin
Tuesday, 05 April 2011
 Žáci 3., 4., a 5. ročníku se zamysleli nad tím, co by mohli zahlédnout v hlubinách moře. Své představy ztvárnili pod vedením paní učitelky Černé do těchto dvou obrázků.

Zahájení sezóny v NKP Ležáky
Sunday, 27 March 2011

V pátek 25. března byla slavnostně zahájena nová sezóna v NPK Ležáky. Programu, jehož součástí bylo svěcení studánek v areálu památníku, se zúčastnili i žáci prvního stupně naší školy. Pod vedením paní učitelky Jiřiny Pražanové nacvičili pásmo jarních písniček, kterým celý program zahájili.
Děkujeme rodičům za dopravu dětí do areálu NKP Ležáky.