Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty
Zájmové kroužky
GDPR
Kamery
Kamera  


Aktuálně
Projekty "Školní mléko" a "Ovoce do škol"
Saturday, 16 October 2010

 

Stejně jako v minulých letech mají žáci možnost objednávat mléčné výrobky za zvýhodněnou cenu v rámci projektu "Skolní mléko". V tomto školním roce jsme se zapojili i do projektu "Ovoce do škol", na základě kterého budou žáci 1. až  5. ročníku dostávat přibližně dvakrát měsíčně  zdarma ovoce. Do dnešního dne obdrželi žáci nektarinky a hrušky.

Více informací najdete na:

http://www.ovocedoskol.eu/ovoce_do_skol/pro_rodice

http://www.laktea.cz/skolni_mleko

hruska.jpg

 

 
Beseda o vodě
Saturday, 09 October 2010
 V pondělí 4. října 2010 absolvovali žáci 2. ročníku besedu o vodě připravenou pracovnicemi Ekocentra Paleta z Pardubic. Účastníci si rozšířili své znalosti o vodě v přírodě i o jejím významu pro člověka.
  imgp9788.jpg imgp9794.jpg
 
Exkurze na Náchodsko 2010
Monday, 05 July 2010
 Na začátku června žáci II. stupně vyrazili na dvoudenní exkurzi do Královéhradeckého kraje. Ve čtvrtek 10. června jsme v 7:30 vyjeli od naší školy směrem na Třebechovice pod Orebem. Do Třebechovic jsme přijeli před devátou hodinou, zde jsme navštívili Třebechovické muzeum betlémů, prohlédli jsme si Proboštův mechanický betlém a jiné mechanické betlémy. Kolem 10:00 jsme dorazili do Opočna, kde jsme si prohlédli historické interiéry, obrazárnu a zbrojnici na zámku. Před polednem jsme dorazili do Dobrušky, kde jsme navštívili domek F.L.Věka a prohlédli jsme si Dobrušku z věže místní radnice. Ve městě jsme se občerstvili, nakoupili jsme si nové zásoby a načerpali nové síly. Kolem druhé hodiny jsme dorazili do Nového Města nad Metují, ve kterém jsme navštívili městské muzeum. Prohlédli jsme si expozice o historii města, o řemeslech a přírodě z podhúří Orlických hor a expozici o výrobě známých hodinek značky Prim. Po této prohlídce nás čekala nejtěžší návštěva prvního dne, a to vojenská pevnost Dobrošov. Prohlídka začala ve výstavní síni provozní budovy pevnosti, ve které se nachází největší kolekce miniatur a figurek, která ztvárňuje Československou armádu před 2. světovou válkou. Pak jsme vešli do dělostřeleckého srubu Zelený, prošli jsme si podzemní prostory a skončili jsme v pěchotním srubu Můstek, odkud jsme se potěšili krásným výhledem na okolní krajinu. Kolem 18:00 jsme přijeli do autokempu u vodní nádrže Rozkoš. Zde jsme se ubytovali, navečeřeli a odpočinuli jsme si, abychom zvládli druhý den naší exkurze. Kolem deváté ráno jsme opustili autokemp a vyrazili směrem k zámku Ratibořice. Zde nás čekal dvouhodinový program v Babiččině údolí s oživlými postavami z Babičky B. Němcové. Děti se setkaly s babičkou, Barunkou, paní kněžnou, krajánkem a s jinými postavami. Prohlédly si Ludrův mlýn, sousoší babičky s vnoučaty, Staré bělidlo nebo Viktorčin splav. Poslední zastávkou naší exkurze byla ZOO ve Dvoře Králové. V zologické zahradě toho bylo spoustu k vidění např. pavilon šelem, ptačí a vodní svět, velká průchozí voliéra nebo pavilony africké savany. Někteří se projeli autobusem po safari, někteří si zařádili na různých atrakcích pro děti. Pak jsme nasedli do autobusu a před šestou hodinou jsme se vrátili domů. Většina z nás byla unavená, ale spokojená, protože jsme si přivezli spoustu krásných zážitků a nových informací o našem sousedním kraji.
 
  dsc02088.jpg
  dsc02141.jpg
  dsc02161.jpg
Více fotografií ve fotogalerii                                                                                                                       Připravil: Roman Pacetti
 
Přírodovědná soutěž
Saturday, 19 June 2010
   V pátek 4. 6. se žáci 2. stupně zúčastnili okresního kola Přírodovědné soutěže v poznávání rostlin a živočichů, kterou pořádá ČZS Chrudim, sídlem v Hlinsku a ZŠ Smetanova. Žáci byli rozděleny do dvou skupin. Ve skupině C ( 6. - 7. třída ) nás reprezentovali H. Ticháčková, D. Jedlinská a V. Kekula, ve skupině D ( 8. - 9. třída ) nás reprezentovali K. Vacková, E. Vašková a P. Blažek. Starší žáci skončili na velmi pěkném 3. místě, mladší na 6. místě. Nejlépe se umístila Daniela Jedlinská v kategorii C a Karolína Vacková v kategori D. Všem našim žákům patří naše poděkování za velmi pěknou reprezentaci naší školy.
  dsc02058.jpg   dsc02061.jpg   dsc02062.jpg
  img114.jpg   img115.jpg  
 
Dopravní soutěž
Saturday, 19 June 2010
  Dne 4.6. 2010 se žáci ze 4. třídy zúčastnili soutěže " Mladý cyklista 2010 ", kterou pro ně připravila skupina prevence kriminality a městská policie v Hlinsku. Soutěž se skládala ze tří části : jízda zručnosti na překážkovém hřišti, jízda na dopravním hřišti se značkami a dopravní test. Soutěže se zúčastnilo přibližně sto dětí z Hlinska a okolí. Z našich dětí se nejlépe umístil Zdeněk Bouška, který skončil na celkovém 5. místě. Všem našim žákům patří poděkování za velmi pěknou reprezentaci naší školy. img113.jpg
  imgp6964_2.jpg   dsc02070.jpg   dsc02066.jpg   imgp6968.jpg
 
Soutěž o nejlepší výrobek
Saturday, 05 June 2010
 Naše škola se zapojila do soutěže o nejlepší výrobek z praktického vyučování pořádané Krajskou hospodářskou komorou Pardubického kraje. Do okresního kola postoupili se svými výrobky výrobky tři žáci: Pavel Blažek, Luboš Zdražil a Ondřej Polívky. Nejúspěšnější byl Pavel Blažek, který se svým modelem vrtulníku obsadil v kategorii základních škol 3. místo. Blahopřejeme. imgp6941.jpg
  imgp6945.jpg   imgp6949.jpg   imgp6951.jpg   imgp6942.jpg

 

 
Krajské kolo soutěže Právo pro každý den
Friday, 28 May 2010

Dne 25. 5. 2010 se v sále Komorního divadla v Hlinsku uskutečnil, v rámci projektů prevence kriminality, 6. ročník krajského kola soutěže právního vědomí s názvem „ Právo pro každý den“.Pořadatelem této soutěže bylo město Hlinsko a městys Trhová Kamenice a to prostřednictvím skupiny prevence kriminality města Hlinska. V silné konkurenci uspělo naše družstvo ve složení: Eliška Vašková, Karolína Vacková, Luděk Strnad, Pavel Blažek, které obsadilo 3. místo.

 

 Celkové pořadí

pravo2010_poradi.jpg

 
Besídka ke Dni matek
Friday, 28 May 2010
 Ve středu 19. května předvedli žáci prvního stupně program, který připravili ke Dni matek. dsc01917.jpg
  dsc01918.jpg dsc01927.jpg
  dsc01947.jpg
  dsc01961.jpg   dsc01979.jpg   dsc01991.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 Následující > Konec >>

Výsledky 481 - 492 z 529

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov