Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty
Zájmové kroužky
GDPR
Facebook
Kamery
Kamera  


Aktuálně
Velikonoční prázdniny
Wednesday, 08 April 2020

Na čtvrtek 9. dubna připadají velikonoční prázdniny. 

Další úkoly obdrží žáci až na úterý 14. dubna.

Přejeme všem krásné prožití svátečních dní.

velikonoce.jpg
 
Informace pro rodiče
Monday, 30 March 2020
Vážení rodiče,
výuka online už probíhá tři týdny. Dovolte malé zhodnocení a průběžné závěry s příchodem nového měsíce.
  • -  Snažíme se o udržení kontaktu se všemi dětmi.
  • -  Měli jsme dostatek času pro vyřešení technických problémů (dle zaslaných návodů, komunikace s panem ředitelem či učiteli)
  • -  Děti se naučily pracovat v systému přes emailové adresy, zlepšují svou samostatnost a učí se organizovat si čas na odpočinek a práci.
Rádi bychom zde vyjádřili několik doporučení, která vychází z nabytých zkušeností, a požádali Vás i nadále o spolupráci.
  •  -  Vyučování probíhá podle rozvrhů (materiály jsou každý den zasílány), dohlédněte tedy, že děti mají stále pravidelný školní režim – tedy pracují hlavně přes den a každý den, jako by byly ve škole. (Spousta z nich je nejaktivnější hlavně v noci, i když tvrdí, že je to pro ně lepší, všichni si jistě uvědomujeme, že není.)
  • -  Nemusíte se trápit vysvětlování látky svým dětem, ale každopádně dohlédněte na postupné a včasné řešení úkolů a pečlivé plnění povinností. (Není možné zasílat zpět i krátké úkoly, vyplněné jen za pár minut, se zpožděním týdne nebo dokonce 14 dnů.)
  • -    I když si to zpočátku každý z nás představoval jinak, začíná být jasné, že převážná část výuky v tomto pololetí bude probíhat tímto způsobem. Čím pečlivěji a organizovaněji budou děti přistupovat ke své práci, tím lépe. K jejich aktivitě a soustavné práci bude přihlédnuto při závěrečném hodnocení.
Závěrem bychom rádi pochválili děti napříč všemi ročníky, které vše plní, daří se jim a stále s námi komunikují. Dělají nám radost. Věříme, že každým dnem se nám situaci podaří zvládat lépe i u těch ostatních, kteří se už jistě rozkoukali a vyřešili různé nedostatky.
Děkujeme za spolupráci
Pedagogický sbor ZŠ Včelákov
 
Přijímací zkoušky na střední školy - aktualizováno 30. 3. 2020
Tuesday, 24 March 2020

   Podle prohlášení MŠMT ČR proběhnou jednotné přijímací zkoušky nejdříve 14 dní po umožnění studentům vrátit se do škol. Konkrétní termín poté stanoví MŠMT. Bude se konat pouze jedno kolo přijímacích zkoušek. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění, a stejně tak by zůstala beze změny kritéria přijímání stanovená ředitelem školy. Stále tak platí, že by zkouška proběhla i ve společné části – tedy jednotná zkouška - z písemného testu z českého jazyka a literatury a písemného testu z matematiky.

V oborech vzdělání, ve kterých se nekoná jednotná přijímací zkouška, a střední škola nekoná ani školní přijímací zkoušku, se přijímací řízení uskuteční ve stávajícím režimu, tedy že ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů a ostatním pošle rozhodnutí o nepřijetí. Zápisový lístek ale mohou přijatí žáci odevzdat až poté, co se uskuteční přijímací zkoušky na ostatních školách podle termínů stanovených ministerstvem.

 Podrobnosti naleznete zde.
pdf Odpovědi MŠMT na časté dotazy k PZ
pdf  Informace MŠMT z 27. 3. 2020
pdf Časové schéma přijímacích zkoušek na SŠ
 
Poděkování rodičům žáků
Sunday, 22 March 2020

Vážení rodiče,

máme za sebou dva týdny po odchodu dětí ze školních lavic. Rádi bychom Vám touto cestou podělovali za Vaši spolupráci. I bez zpráv v médiích si uvědomujeme, že Vaše situace je složitá. Věřte, že i pro nás to není lehké. Chceme zdůraznit, že rozhodně nepočítáme s tím, že Vaše děti budou bezchybně ovládat látku probranou online formou. Po návratu k běžné výuce nejdříve projdeme zapsané/nalepené texty v sešitech, dále společně zjistíme, kde jsou mezery a co se samostudiem podařilo zvládnout. Pak teprve můžeme přistoupit k nějakému hodnocení. Dohlédněte prosím, že Vaše děti využívají čas ke studiu a plnění uložených povinností, ale s pochopením látky se netrapte, od toho tu budeme my. Přejeme Vám, aby události posledních dní Vaše rodiny zasáhly co nejméně. Hodně zdraví.

Pedagogický sbor ZŠ Včelákov

 
Zápis - změna
Friday, 20 March 2020

Vzhledem k mimořádné situaci dochází ke změně v organizaci zápisů.

Zápis do ZŠ Včelákov v původním termínu (2. duben 2020) je zrušen.

plakat_2020.jpg

 Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání

 pdf Soubor ke stažení

 Žádost o odklad školní docházky

pdf Soubor ke stažení

 

 

 
Zajištění výuky
Monday, 16 March 2020

Na prvním stupni budou úkoly předávány prostřednictvím emailu rodičům. Email bude posílán jednou týdně v neděli s rozpisem učiva na jednotlivé dny. Prosíme rodiče, aby nejpozději do pátku večer emailem odpověděli, že děti úkoly splnily.

Na druhém stupni budeme pokračovat v zadávání úkolů jako v uplynulých dnech v systému Office 365. Situace je vážná, žádáme proto rodiče, aby dohlédli na to, že děti pracují a mají vše splněno.

V případě potřeby kontaktujte učitele na emailech, které jsou uvedeny v sekci Učitelé - můžete přejít kliknutím zde.

Děkujeme za spolupráci při zvládání této náročné situace.

 

 

 

 
Informace k zájezdu do Anglie
Saturday, 14 March 2020
 Vážení rodiče,
zveřejňujeme prohlášení cestovní kanceláře CK2, která je organizátorem zájezdů našich žáků do Velké Británie. Jakmile získáme další údaje, budeme Vás informovat.

VYJÁDŘENÍ CESTOVNÍ KANCELÁŘE CK2

AKTUALITY: 13.3.2020 – poledne
Vážení klienti, vážení pedagogové a vážení rodiče!
    Na základě Usnesení vlády ČR č. 194 ze dne 12. 3. 2020 upozorňujeme, že zájezdy, výlety a školy v přírodě, které měly být realizovány do 13. 4. 2020 se ruší.
Prosíme, podpořte nás nyní svojí trpělivostí a důvěrou. Všechny učitele (nikoliv rodiče), kterých se toto opatření týká, postupně SAMI KONTAKTUJEME a domlouváme se na dalším postupu. Rodiče získají včas informace od učitelů.
     Veškeré zájezdy, výlety a školy v přírodě, jejichž termín realizace je od 14. 4. 2020 dále, se neruší a vše pokračuje podle sjednaných podmínek, nedojde-li k dalším zákonným omezením. Prosíme proto, pokud máte odevzdat přihlášku, uhradit platbu, nahlásit alergie apod., učiňte tak v termínu dle instrukcí, které jste již dříve obdrželi.
     Pokud vláda prodlouží stav nouze na další dny, budeme se opět tímto nařízením řídit a postupovat stejně jako u zájezdů do 13. 4. 2020. Vyčkejme proto, jak se situace vyvine, vždy budeme aktivně hledat řešení a spojovat se s Vámi dle termínu odjezdu.
Děkujeme za pochopení a trpělivost.

 

Na stráky cestovní kanceláře CK2 přejdete klikniutím zde

 
Uzavření školy
Tuesday, 10 March 2020

 Z důvodu mimořádného opatření vyhlášeného Ministerstvem zdravotnictví ČR je škola

od 11. 3. 2020 do odvolání uzavřena. Toto opatření platí i pro školní jídelnu a družinu.

Po dobu trvání tohoto opatření budou obědy žákům automaticky odhlášeny.
 
Vážení rodiče,
žádáme Vás, abyste sledovali informace webových stránkách školy, kam budeme umisťovat informace našim žákům.
Prostřednictvím e-mailu v rámci služby Office 365 budou žákům 2. stupně zasílány úkoly, které budou společně zpracovávány po návratu žáků do školy. Návod na přihlášení do systému Office 365 naleznete zde: pdf Návod ke stažení
Žákům 1. stupně byly zadány úkoly v pracovních sešitech,  cvičebnicích apod. 
Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy
Zákonní zástupci, kteří budou svého zaměstnavatele žádat o ošetřovné při péči o dítě do 10 let, si mohou potřebný formulář vyzvednout po předchozí domluvě ve škole. Vzhledem k tomu, že zatím není známo, jak dlouho bude nařízené mimořádné opatření trvat, bylo by vhodnější o dané potvrzení požádat až poté, co bude znám termín ukončení mimořádného opatření (prosím konzultujte se svým zaměstnavatelem). Tiskopisy ke stažení najdete zde:  pdf Žádost k stažení
Bližší informace k žádosti o ošetřovné naleznete zde: pdf Informace ke stažení zde
V případě, že toto potvrzení potřebujete pro svého zaměstnavatele bezodkladně, kontaktujte prosím školu na e-mailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Děkujeme za pochopení a spolupráci.

 

Mgr. Jaroslav Prodělal, ředitel školy
 

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 61 - 72 z 579

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov