Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna


Základní škola
Battlefield Jaroslava Klemeše
Wednesday, 18 May 2016
Konec školního roku je opravdu bohatý na akce zaměřené na druhou světovou válku. Tak tomu bylo i u sportovně-vědomostní soutěže Battlefield Jaroslava Klemeše dne 17. 5. Jedná se o plnění historického testu, logických hádanek, šifer, ověřování fyzické zdatnosti, týmové spolupráce a střelbu. Naši školu reprezentovala dvě družstva: Rychlá střela (E. Beranová, A. Bok, M. Cimburek, S. Gregorová, M. Kubelka a M. Paulus) a Dream team (N. Coufalová, D. Chvojková, T. Polívka, A. Rybenská, K. Svobodová a J. Ticháček). Oba týmy si vedly opravdu dobře, a obsadily tak 5. a 3. místo. Bronzoví postupují do celorepublikového klání v Praze. Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.   (J. Pokorná)
  dscn2968.jpg     dscn3019.jpg
 
Exkurze do Terezína, Lidic a Lán
Wednesday, 18 May 2016
Pojem druhá světová válka je pro dnešní děti, ať se nám to líbí nebo ne, už vzdálený pojem. Na jednu stranu se tomu nemůžeme divit, od jejího konce letos uplynulo 71 let. Na stranu druhou se ale domníváme, že je třeba si tyto události neustále připomínat, a to obzvláště pod tlakem současných událostí.
Rádi jsme tedy opět využili nabídku od Českého svazu bojovníků za svobodu na exkurzi do Terezína, Lidic a Lán. Po prohlídce terezínského muzea jsme se účastnili tryzny a prohlídky Malé pevnosti. Svým geniem loci nás oslovily i Lidice. Poté jsme vzdali úctu i prvnímu československému prezidentovi u jeho hrobu a prohlédli jsme si jeho muzeum. Nakonec jsme se prošli v zámeckém parku, kudy se prochází i prezident současný. Celý zájezd byl díky ČSBS a Terezínské iniciativě zdarma a jejich hlavním cílem bylo, aby se děti dozvěděly něco nového, upevnily si své znalosti a odnesly si spoustu zážitků. To se pravděpodobně povedlo a jsme za to rádi, vždyť slavný citát říká: Ti, kdo si nepamatují minulost, jsou odsouzeni k tomu ji opakovat. Je třeba dětem připomínat, že bychom i dnes my mohli být pomalými nenápadnými krůčky posouváni k volbě nějakého radikálního vůdce či strany. A je třeba si uvědomit, že i před více než sedmdesáti lety mohli lidé takovou volbu udělat třeba i v dobré víře v lepší svět.    (J. Pokorná)
  dscn2927.jpg   dscn2938.jpg   dscn2942.jpg   dscn2948.jpg
 
Beseda s panem Půlpánem
Wednesday, 18 May 2016
      Výročí konce druhé světové války jsme si v osmé a deváté třídě připomněli besedou s panem Půlpánem, který nám díky sesbíraným vzpomínkám vyprávěl o událostech první poloviny 40. let minulého století. Vyprávění se týkalo hlavně Včelákova i okolí a žáky velmi zaujalo. Rádi bychom panu Půlpánovi poděkovali za ochotu a jeho čas.   (J. Pokorná)
 
Branný závod 2016
Saturday, 14 May 2016
  V úterý 10. 5. 2016 se někteří žáci 7. třídy zúčastnili sportovně-vědomostní soutěže základních škol v Hlinsku a okolí pod názvem "Branný závod 2016". Pořadatelem akce byla skupina prevence kriminality ve spolupráci s MÚ Hlinsko a ČHJ Hlinsko. Akce se konala v areálu sportovního stadionu v Olšinkách a jeho okolí. Závodu se zúčastnilo 21 družstev z 6 škol (ZŠ Ležáků Hlinsko, Smetanova Hlinsko, Resslova Hlinsko, Kameničky, Trhová Kamenice a Včelákov). Soutěžilo se v deseti disciplínách: hod granátem na cíl (1), šplh na laně (2), přechod po provazové lávce (3), test ze zdravovědy (4), stříkání na terč ručním hasícím přístrojem a test ze znalostí požární ochrany (5 a 6), chůze na chůdách (7), poznávání rostlin a živočichů (8), dopravní test (9)  a střelba ze vzduchovky na terč (10). Každá hlídka dostala orientační mapu s rozmístěním soutěží a jejím úkolem bylo najít stanoviště, získat co nejméně trestných bodů (za každý udělený trestný bod se ke konečnému času přičítala jedna minuta) a doběhnout v co nejrychlejším čase. Naši školu reprezentovala dvě družstva: Včelákov I. (T. Petružálek, K. Pacetti, K. Tomková, R. Šikl, T. Bláha), který se umístil na 15. místě a Včelákov II. (B. Tichá, M. Šťulík, R. Ptáček, V. Horník, D. Šenk) se umístil na velmi pěkném 8. místě. Našim žákům patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy při této vydařené akci.   dsc05915.jpg
  dsc05886.jpg   dsc05891.jpg   dsc05893.jpg   dsc05904.jpg dsc05912.jpg
 
Nocování ve školní družině
Saturday, 14 May 2016
Každoročně na závěr školního roku trávíme noc ve školní družině. Vzhledem k velkému počtu dětí jsme akci rozdělili na tři noci. A ta první proběhla právě tento týden. Sešli se žáci druhého ročníku a bylo opravdu veselo. Navečer jsme trávili v tělocvičně, hráli jsme hry, které běžně při tělocviku nehrajeme. Pak následovala pyžamová party a pohádkový večer. Noc proběhla v klidu, děti byly úžasné. Maminkám děkujeme za napečené dobroty, po kterých se jen zachumelilo.     (J. Pospíšilová)
  sdc16881.jpg     sdc16884.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 269

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov