Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty
Zájmové kroužky
GDPR


Základní škola
Informace pro rodiče
Monday, 30 March 2020
Vážení rodiče,
výuka online už probíhá tři týdny. Dovolte malé zhodnocení a průběžné závěry s příchodem nového měsíce.
  • -  Snažíme se o udržení kontaktu se všemi dětmi.
  • -  Měli jsme dostatek času pro vyřešení technických problémů (dle zaslaných návodů, komunikace s panem ředitelem či učiteli)
  • -  Děti se naučily pracovat v systému přes emailové adresy, zlepšují svou samostatnost a učí se organizovat si čas na odpočinek a práci.
Rádi bychom zde vyjádřili několik doporučení, která vychází z nabytých zkušeností, a požádali Vás i nadále o spolupráci.
  •  -  Vyučování probíhá podle rozvrhů (materiály jsou každý den zasílány), dohlédněte tedy, že děti mají stále pravidelný školní režim – tedy pracují hlavně přes den a každý den, jako by byly ve škole. (Spousta z nich je nejaktivnější hlavně v noci, i když tvrdí, že je to pro ně lepší, všichni si jistě uvědomujeme, že není.)
  • -  Nemusíte se trápit vysvětlování látky svým dětem, ale každopádně dohlédněte na postupné a včasné řešení úkolů a pečlivé plnění povinností. (Není možné zasílat zpět i krátké úkoly, vyplněné jen za pár minut, se zpožděním týdne nebo dokonce 14 dnů.)
  • -    I když si to zpočátku každý z nás představoval jinak, začíná být jasné, že převážná část výuky v tomto pololetí bude probíhat tímto způsobem. Čím pečlivěji a organizovaněji budou děti přistupovat ke své práci, tím lépe. K jejich aktivitě a soustavné práci bude přihlédnuto při závěrečném hodnocení.
Závěrem bychom rádi pochválili děti napříč všemi ročníky, které vše plní, daří se jim a stále s námi komunikují. Dělají nám radost. Věříme, že každým dnem se nám situaci podaří zvládat lépe i u těch ostatních, kteří se už jistě rozkoukali a vyřešili různé nedostatky.
Děkujeme za spolupráci
Pedagogický sbor ZŠ Včelákov
 
Přijímací zkoušky na střední školy - aktualizováno 30. 3. 2020
Tuesday, 24 March 2020

   Podle prohlášení MŠMT ČR proběhnou jednotné přijímací zkoušky nejdříve 14 dní po umožnění studentům vrátit se do škol. Konkrétní termín poté stanoví MŠMT. Bude se konat pouze jedno kolo přijímacích zkoušek. Obsah a forma přijímací zkoušky se nemění, a stejně tak by zůstala beze změny kritéria přijímání stanovená ředitelem školy. Stále tak platí, že by zkouška proběhla i ve společné části – tedy jednotná zkouška - z písemného testu z českého jazyka a literatury a písemného testu z matematiky.

V oborech vzdělání, ve kterých se nekoná jednotná přijímací zkouška, a střední škola nekoná ani školní přijímací zkoušku, se přijímací řízení uskuteční ve stávajícím režimu, tedy že ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů a ostatním pošle rozhodnutí o nepřijetí. Zápisový lístek ale mohou přijatí žáci odevzdat až poté, co se uskuteční přijímací zkoušky na ostatních školách podle termínů stanovených ministerstvem.

 Podrobnosti naleznete zde.
pdf Odpovědi MŠMT na časté dotazy k PZ
pdf  Informace MŠMT z 27. 3. 2020
pdf Časové schéma přijímacích zkoušek na SŠ
 
Poděkování rodičům žáků
Sunday, 22 March 2020

Vážení rodiče,

máme za sebou dva týdny po odchodu dětí ze školních lavic. Rádi bychom Vám touto cestou podělovali za Vaši spolupráci. I bez zpráv v médiích si uvědomujeme, že Vaše situace je složitá. Věřte, že i pro nás to není lehké. Chceme zdůraznit, že rozhodně nepočítáme s tím, že Vaše děti budou bezchybně ovládat látku probranou online formou. Po návratu k běžné výuce nejdříve projdeme zapsané/nalepené texty v sešitech, dále společně zjistíme, kde jsou mezery a co se samostudiem podařilo zvládnout. Pak teprve můžeme přistoupit k nějakému hodnocení. Dohlédněte prosím, že Vaše děti využívají čas ke studiu a plnění uložených povinností, ale s pochopením látky se netrapte, od toho tu budeme my. Přejeme Vám, aby události posledních dní Vaše rodiny zasáhly co nejméně. Hodně zdraví.

Pedagogický sbor ZŠ Včelákov

 
Zápis - změna
Friday, 20 March 2020

Vzhledem k mimořádné situaci dochází ke změně v organizaci zápisů.

Zápis do ZŠ Včelákov v původním termínu (2. duben 2020) je zrušen.

plakat_2020.jpg

 Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání

 pdf Soubor ke stažení

 Žádost o odklad školní docházky

pdf Soubor ke stažení

 

 

 
Zajištění výuky
Monday, 16 March 2020

Na prvním stupni budou úkoly předávány prostřednictvím emailu rodičům. Email bude posílán jednou týdně v neděli s rozpisem učiva na jednotlivé dny. Prosíme rodiče, aby nejpozději do pátku večer emailem odpověděli, že děti úkoly splnily.

Na druhém stupni budeme pokračovat v zadávání úkolů jako v uplynulých dnech v systému Office 365. Situace je vážná, žádáme proto rodiče, aby dohlédli na to, že děti pracují a mají vše splněno.

V případě potřeby kontaktujte učitele na emailech, které jsou uvedeny v sekci Učitelé - můžete přejít kliknutím zde.

Děkujeme za spolupráci při zvládání této náročné situace.

 

 

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 518

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov