Základní škola
Plavecké závody škol mikroregionu Hlinecko
Napsal Administrator
Saturday, 28 February 2015
  Dne 27. 2. 2015 se naše škola opět zúčastnila plaveckých závodů pro žáky základních škol v Hlinsku. Akci pořádali Sportoviště města Hlinska a DDM Hlinsko pod záštitou Mikroregionu Hlinecko. Do soutěže se přihlásilo přibližně 90 plavců z deseti škol. Žáci byli rozděleni do kategorií: žabáci (do 3. třídy), kapříci (4. - 5. třída), delfíni (6. - 7. třída) a štiky (8. - 9. třída). Žabáci plavali 25 m, kapříci a delfíni 50 m a štiky 100m. Naši školu reprezentovalo 10 plavců:     A. Prodělalová a D. Kekula (žabáci), P. Neumeister a V. Vacek (kapříci), N. Mejstříková, A. Bok a T. Petružálek (delfíni), D. Chvojková, M. Cimburek a T. Polívka (štiky). Všichni borci předvedli velmi pěkné výkony a někteří se dokonce dostali na stupně vítězů: A. Prodělalová skončila mezi žabáky na 1. místě (čas 0:30:69) a T. Petružálek skončil na 3. místě (čas 0:50:89) mezi delfíny.  Žákům patří poděkování za předvedené výkony a vzornou reprezentaci naší školy.    (R. Pacetti)

Olympiáda v českém jazyce
Wednesday, 25 February 2015
 V prosinci se konalo Školní kolo olympiády v českém jazyce, z něhož vzešly tři vítězky. S největším počtem bodů Kateřina Mensová a dvě druhá místa obsadily Kateřina Svobodová a Adéla Pacetti. Do okresního kola, jsme ale mohli poslat jen dva zástupce. Po vyplnění náhradního testu se dále probojovala právě Adéla. Dne 5. 2. jsme se tedy mohli účastnit Okresního kola OLČJ v  DDM Chrudim, kde z 35 nejúspěšnějších žáků obsadila Áďa 22. místo s 16 body a Katka 11. místo s 19 body. Oběma dívkám děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se na další ročníky.     (J. Pokorná)

Masopust
Saturday, 14 February 2015
Žáci 1.stupně naší základní školy si připomněli masopustní obyčeje, společně si vytvořili masopustní masky a v pátek 13.2.2015 se doslova vydováděli při školní masopustní veselici. Tančili, zpívali, pobavili žáky 2.stupně i zaměstnance školy. Na závěr akce navštivili  zaměstnance obecního úřadu a místní pekárny. Průběh akce se vydařil a my všem, které jsme se snažili pobavit, děkujeme za vřelé přijetí.     (Jolana Pospíšilová)

Turnaj v halové kopané.
Wednesday, 28 January 2015
  V pátek 23. 1. 2015 se naše škola zúčastnila turnaje v halové kopané. Okrskové kolo se konalo ve sportovní  hale v Chrudimi. Naši borci hráli tři utkání a skončili na pěkném třetím místě. Družstvo reprezentovali: L. Sýkora - D. Rompotl, T. Polívka, Š. Podvolecký, Z. Bouška, M. Paulus, M. Adámek a T. Petružálek. Výsledky:
ZŠ Včelákov - Gymnázium Chrudim - 1 : 2,  střelci: D. Rompotl
ZŠ Včelákov - ZŠ U Stadionu - 2 : 9, střelci:  D. Rompotl - 2
ZŠ Včelákov - ZŠ Chroustovice - 4 : 3, střelci: D. Rompotl - 2, Z. Bouška, T. Polívka
Našim žákům patří poděkování za předvedenou hru a vzornou reprezentaci školy.    (R. Pacetti)

Tři králové
Saturday, 10 January 2015
První českou tradici, kterou si žáci 1. stupně v letošním kalendářním roce připomněli, byla obchůzka TŘÍ KRÁLŮ. Naši koledníci, žáci 1. ročníku, se převlékli do kostýmů, zpívali známou koledu ,,My Tři králové jdeme k Vám......‘‘a potěšili žáky, učitelé a ostatní zaměstnance školy svoji návštěvou. Vinšovali štěstí, zdraví, darovali přáníčka a svoji roli plnili s velkým nadšením.     (J. Pospíšilová)