Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty


Základní škola
Závody v bruslení 2018
Tuesday, 11 December 2018
V pátek 7. prosince 2018 se naše škola zúčastnila tradičních závodů v bruslení. Tyto závody pořádají Sportoviště Hlinska ve spolupráci s DDM Hlinsko pod záštitou Mikroregionu Hlinecko. Této akce se zúčastnilo 64 žáků z hlineckých a okolních škol. Žáci naší školu reprezentovali ve třech kategoriích. V kategorii 3. - 5. třída (délka tratě 2 kola) soutěžili J. a V. Kekulovi (12. a 10. místo). V kategorii 6. - 7. třída (délka tratě 3 kola) soutěžili B. Vágnerová (výborné 2. místo) , A. Prodělalová (7. místo)a D. Kekula (6. místo). V poslední kategorii 8. - 9. třída (délka tratě 4 kola) nás reprezentovala K. Ondráčková (5. místo). Našim žákům patří pochvala za vzornou reprezentaci školy na této soutěži. (R. Pacetti)
dsc08973.jpg
 
Ležácké veršování 2018
Sunday, 09 December 2018

8. listopadu 2018 proběhla celostátní soutěž mladých recitátorů vyhlášená Památníkem Ležáky a Památníkem Lidice u příležitosti Dne válečných veteránů. Cílem přehlídky bylo setkání v přátelské atmosféře, poznání práce ostatních a připomenutí si historických událostí spojených s místem konání.

Celodenní přehlídka probíhala ve třech blocích podle věkových kategorií. Zahájení celého dne proběhlo v 9 hodin v Minigalerii vernisáží výstavy "Lidice a doba Osvoboditele.  Celkem se do pátého ročníku přihlásilo 52 dětí. Jejich výkony hodnotila čtyřčlenná porota: Klára Literová, Máša Málková, Dana Černá a Marcel Vašinka. Základní školu Včelákov reprezentovali 4 žáci: Leoš Vodvárka, Jindřich Remeš (3. roč.), Eva Pejchová (5. roč.), Anežka Prodělalová (6. roč.). Leoš Vodvárka se umístil na druhém místě a Jindra Remeš získal čestné uznání poroty. Gratulujeme! (Mgr. L. Novotná)


  verovnn_2018.jpg
 
Včelákovské adventní zpívání 2018
Sunday, 02 December 2018
V pátek 30. 11. 2018 se uskutečnilo čtvrté Včelákovské adventní zpívání 2018, které připravila Základní škola Včelákov ve spolupráci s Městysem Včelákov.  Akce se konala se svolením pana pátera Mariana Sokola od 17:00 v kostele svaté Máří Magdaleny. Zpívání nám mělo připomenout příchod adventu, což je období čtyř neděl před vánočními svátky. Jedná se o dobu rozjímání, dobročinnosti a duchovní přípravy na Vánoce. Akci zahájil svým projevem pan starosta J. Pejcha, k hostům promluvil i pan ředitel Mgr. J. Prodělal a o významu adventu pohovořil pan páter M. Sokol. V zaplněném kostele nejdříve vystoupili pod vedením p. u. Mgr. J. Pražanové žáci II. stupně, potom nám své umění předvedl kontrabasový kvartet Bublebass z Pardubic a následovalo vystoupení žáků I. stupně. Program pokračoval pásmem vánočních koled v podání žesťového kvintetu dechové hudby Mrákotínka a zpívání bylo ukončeno společným vystoupením dětí. Poděkování patří všem, kteří se na příjemném předvánočním setkání na Včelákově podíleli. Dětem a učitelům ze ZŠ (především p. u. J. Pražanové za přípravu velmi pěkného programu a za nacvičení koled s žáky naší školy), rodičům našich žáků, OÚ Včelákov, panu páterovi za podporu této již tradiční akce a ČHJ Včelákov za hřejivé občerstvení před kostelem. Více fotografií naleznete na webu  http://w2.vcelakov.cz/?lsvrgallery=vcelakovske-adventni-zpivani-2018
(R. Pacetti, foto J. Prodělal)
_img3343.jpg
  _img3303.jpg
  _img3353.jpg
  _img3372.jpg
 
Exkurze žáků 1. stupně
Saturday, 24 November 2018
   Ve středu 14. listopadu jsme se vypravili na podzimní exkurzi, naším cílem byla tentokrát města Hradec Králové a Pardubice. Nejdříve jsme navštívili hradecké planetárium. Počasí nám přálo, a proto jsme si na jasné obloze mohli prohlédnout slunce. Dostalo se nám také poučení, jak sluníčko sledovat bezpečně. Poté už jsme zasedli/ulehli do pohodlných sklopných křesel a nad hlavami se nám rozzářila večerní obloha. Dozvěděli jsme se mnoho informací o hvězdách, planetách a jejich měsících a na palubě vesmírné lodi jsme propluli celou sluneční soustavou. Na závěr jsme zhlédli 3D pohádku o vesmírném putování dvou zvířecích kamarádů.
Za křoupání řízků a toustů jsme se přesunuli do pardubického ekocentra Paleta. Tam si mladší děti vyrobily krmítka pro ptáčky, která jsme si dovezli do školy a na zahradě je už ptáci pilně ozobávají. Starší děti si vyzkoušely spřádání vlny a tkaní na stavu. Příjemně unaveni jsme se v podvečer vrátili ke škole, kde už na nás rodiče netrpělivě čekali. (L. Blažková)
image1_11.jpeg
  image1_9.jpeg   image1_12.jpeg   img_20181114_132812.jpg   img_20181114_140234.jpg   img_20181114_140302.jpg
 
Včelákovské adventní zpívání
Wednesday, 14 November 2018
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 415

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov