Školní knihovna

Základní škola
Poznávání přírodnin - 2. stupeň
Monday, 20 June 2016
  V pátek (2. 6.) se žáci 2. stupně zúčastnili okresního kola Přírodovědné soutěže v poznávání rostlin a živočichů, kterou pořádá ČZS Chrudim, sídlem v Hlinsku a ZŠ Smetanova. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií. Ve skupině C (6. - 7. třída) nás reprezentovali K. Pacetti, K. Tomková, V. Vacek (družstvo) a A. Jandová (jednotlivci), ve skupině D (8. - 9. třída) nás reprezentovali S. Gregorová, M. Jeřábková, N. Coufalová (družstvo) a D. Kysela (jednotlivci). Skupina C skončila na výborném 1. místě z devíti škol a skupina D na 2. místě ze tří škol soutěžících v družstvech. Umístění dívek z kategorie C: K. Pacetti na 1. místě, A. Jandová na 2. místě a K. Tomková na 3. děleném místě z 32 soutěžících. V kategorii D se nejlépe umístila S. Gregorová na 4. místě z 17 soutěžících. Všem našim žákům patří naše poděkování za velmi pěknou reprezentaci naší školy.   (R. Pacetti)

Návštěva VČD
Sunday, 19 June 2016
 V úterý 14. června navštívili přihlášení žáci představení Východočeského divadla Pardubice Limonádový Joe. Slavná komedie uzavřela letošního předplatné, v rámci kterého žáci viděli šest divadelních her. Památkou na letošní návštěvy bude také společná fotografie s herci. A zájemci se již mohou těšit na nová představení ve školním roce 2016/17. dscn3341.jpg

Battlefield - celostátní kolo
Saturday, 18 June 2016
  Z krajského kola jsme ve sportovně-vědomostní soutěži Battlefield postoupili do celostátního kola v Praze. Klání se konalo 15. června a vzdávalo hold „sedmi statečným“ z Resslovy ulice roku 1942. Proti sedmi parašutistům tehdy nastoupilo zhruba 800 mužů, a oni přesto dokázali několik hodin odolávat. Jednotlivé disciplíny mají připomínat výcvik paradesantních skupin. Plní se fyzické, logické i vědomostní úkoly. Důraz je kladen na vzájemnou spolupráci členů týmu. Z 21 přítomných družstev jsme skončili jako 2. z celé republiky. Za tento velký úspěch děkujeme Dream teamu – N. Coufalové, D. Chvojkové, T. Polívkovi, A. Rybenské, K. Svobodové a J. Ticháčkovi.  (J. Pokorná)

Soutěž v poznávání přírodnin
Monday, 13 June 2016
 V pondělí 30. května v naší škole proběhlo školní kolo přírodovědné soutěže v poznávání přírodnin. Tohoto kola se zúčastnili: za 4. a 5. ročník – Terka Bakešová, Ondra Janoušek, Jirka Brázda, Dáňa Adámková; za 3. ročník – Kája Bakešová, Helenka Kuchynková, Terka Němečková, Terka Petružálková, Anežka Prodělalová, Verča Boldiová, Míša Mlejnek. Do okresního kola 2. června v Hlinsku postoupili a takto se umístili: za kategorii 4. a 5. ročník z 25 soutěžících: Jirka Brázda (12. místo), Dáňa Adámková (13. místo), Ondra Janoušek (14. místo). Jako družstvo skončili na hezkém čtvrtém místě ze sedmi škol. Za kategorii 3. ročník to byla Anežka Prodělalová (3. místo ze 17 soutěžících), Helenka Kuchynková (4. místo), Terka Petružálková (10. místo). Tyto tři žákyně uhájily jako družstvo v pořadí škol krásné druhé místo. Dále soutěžila Terka Němečková (13. místo) a Verča Boldiová (16. místo). Výkony všech našich soutěžících byly výborné a o umístění rozhodovaly jednobodové ztráty. Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!      (Mgr. Lenka Novotná)

Nocování třeťáků ve školní družině
Saturday, 11 June 2016
Závěrečné nocování ve škole proběhlo 8.června 2016, tentokrát s žáky 3.ročníku. V podvečer se všichni dostavili ve skvělé náladě a s veselou i usínali. Program byl předem jasný a roky vyzkoušený. Třeťáci totiž nocovali ve škole už počtvrté. Počasí nám přálo, sportovali jsme na dětském hřišti a pobyli na školní zahradě. Děti se pak musely doplnit vydatnou energií, pustili jsme se tedy do chystání večeře, během chvíle byly na stole tousty a domácí pečené mňamky. Následovala pohádka, večerní hygiena a pak už nezbývalo nic jiného než se uložit ke spánku. Na tuto část se žáci těší vždy nejvíce, dlouho se povídá, šušká, vtipkuje,……….až se postupně usíná. Poslední letošní nocování se vydařilo a já jsem moc ráda, že mohu všechny nocležníky upřímně pochválit.