Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty
Zájmové kroužky


Základní škola
Exotické ovoce ve škole
Sunday, 17 February 2019

Již několik let je naše škola zapojena do projektu Ovoce do škol. Každý týden dostávají žáci vybraný druh ovoce nebo zeleniny. Jednou ročně program zahrnuje ochutnávku různých exotických plodů. Děti z druhého a třetího ročníku si tentokrát zkusily zahrát na degustátory. U každého kousku zkoumaly barvu, vůni a hlavně chuť, výsledky svého zkoumání pak přehledně zapisovaly do tabulky. A jak to dopadlo? Na celé čáře zvítězily orientální hruška nashi a granátové jablko, propadákem pro nás bylo mexické avokádo. Těšíme se na další ochutnávku!  (L. Blažková)

  img_20190215_085331.jpg   img_20190215_085515.jpg   img_20190215_085811.jpg
 
Návštěva Betléma
Wednesday, 23 January 2019
Dne 4. 1. se osmá třída ještě ohlédla za uplynulými svátky výstavou Betlém vánoční v Hlinsku. Expozice byla zaměřena spíše na lidové zvyky a tradice adventu. Seznámili jsme se i s pracemi, které se před Vánoci vykonávaly. Nakonec jsme zhlédli pohyblivý betlém. Výstavu i malý výlet jsme si společně užili.  (J. Pokorná)
 
Staré pověsti české
Wednesday, 23 January 2019
Dne 18. 12. navštívila naši školu Skupina historického šermu Pernštejni z Pardubic. Každý rok nám zajímavou formou přiblíží část naší historie. Do divadelního představení a scének vždy zapojí i diváky. Ujasňují jim různá fakta a zodpovídají i jejich dotazy. Na závěr předvedou šermířský souboj. Tentokrát si pro nás připravili Staré pověsti české, takže jsme se stali svědky příchodu Čechů na Říp, siláckého výkonu Bivoje i nástupu Přemysla na trůn. Doufáme, že se představení žákům líbilo a odnesli si nejen zážitky, ale i nějaké vědomosti. (J. Pokorná)
  _img3534.jpg   _img3535.jpg _img3537.jpg   _img3541.jpg   _img3543.jpg
 
Advent na 1. stupni
Saturday, 22 December 2018

V prosinci jsme kromě pilování vyjmenovaných slov, anglických číslic a písemného dělení stihli i to, co mají děti nejraději – vánoční těšení. Čtvrťáci a páťáci zahájili předvánoční čas výrobou adventních věnečků a troufli si i na zdobení perníkových betlémů, které jim paní učitelka upekla. Druháci a třeťáci se postarali o vítanou změnu mezi cukrovím a upekli pro spolužáky a učitele hvězdičky a stromečky ve slaném provedení. Nejmladší děti vyrobily zářící adventní komety a navštívily s přáním pěkných Vánoc pana starostu, poštu a pekárnu. Nezapomněli jsme ani na přáníčka a dárečky pro naše blízké. Všichni si také vytvořili svícen na štědrovečerní stůl. Všechno jsme stihli a poslední školní den jsme si už mohli užívat sváteční atmosféru, zazpívat koledy v kostele a udělat radost kamarádům malými dárečky. Vánoce, buďte vítány.    (L. Blažková)


image1.jpeg  
 
Mikulášská obchůzka
Monday, 17 December 2018
Jako každý rok i letos navštívil naší školu svatý Mikuláš se svojí družinou. Obešel celou školu, zkontroloval všechny nezbedníky a obdaroval vzorné žáky. Ve své obchůzce pokračoval Mikuláš s andělem a čerty na obecní úřad a do místní pekárny, kde se přesvědčili, zda je vše v pořádku i tam. Tento rok si čerti do pekla nikoho neodnesli, a tak si myslíme, že na Včelákově jsou jen samé hodné děti.   (J. Pražanová)
  img_20181205_100300.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 37 - 45 z 457

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov