Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty
Zájmové kroužky
GDPR


Základní škola
Ke hvězdám
Wednesday, 30 October 2019
Dne 23. 10. se konal Projektový den mimo školu – Ke hvězdám. Navštívili jsme Planetárium Praha, prošli interaktivní výstavu a účastnili se dvou komentovaných projekcí s odborníky – Noční obloha a Země a její sféry. Zájemci se mohli vrátit ještě k výstavě a vyzkoušet si jednotlivé pokusy nebo pozorovat fyzikální jevy. Po ukončení programu jsme se přesunuli na Petřín. Někteří vyšli poctivě všechny schody rozhledny, aby se pokochali jedinečným výhledem a zase se o kousek přiblížili ke hvězdám.  Jiní se podívali do zrcadlového bludiště. Díky získaným dotacím byla tato exkurze pro naše žáky zdarma. Chválíme je za vzorné chování během přednášek a doufáme, že se jim projekt líbil.    (J. Pokorná)
  dscn8546.jpg   dscn8549.jpg   dscn8554.jpg
 
Tutorská hodina
Sunday, 27 October 2019
   Další společná hodina třeťáků a deváťáků proběhla v pátek 25. října. Začali jsme v tělocvičně, kde žáci projitím překážkové dráhy, ve které byly rozmístěny lístky s indiciemi, zjistili, jakému tématu se budeme věnovat. Téma se přímo nabízelo, byl jím státní svátek 28. října. Děti pak dostaly krátký text, třeťáci jednodušší, deváťáci obtížnější. Po vypsání klíčových slov se rozdělily do věkově smíšených skupinek. Každá skupina se věnovala jedné oblasti týkající se první republiky. Výstupem společné práce byly plakáty s informacemi pro ostatní spolužáky.
   Děkujeme dětem za perfektní chování a vzájemnou spolupráci.    (L. Blažková)
img_20191025_095830.jpg
  img_20191025_095846.jpg
 
MŠ Miřetice na návštěvě ve škole
Sunday, 27 October 2019
   Ve čtvrtek 24. října se na nás opět přišli podívat předškoláci z mateřské školy. Nejprve se občerstvili ve školní jídelně, kde jsme jim nachystali malou svačinu. Poté si s páťáky zacvičili při poslechu pohádkového příběhu. Ve družině si ozdobili lžičky fimo hmotou. Na programu nechyběla ani oblíbená sportovní chvilka v tělocvičně a na závěr si děti zazpívaly a zahrály na hudební nástroje v naší hudebně.
   Děkujeme za návštěvu a těšíme se zase příště.      (L. Blažková)

img_20191025_071022.jpg
 
Přehlídky středních škol
Sunday, 20 October 2019
  burza_skol_hl.jpg
Další informace naleznete
Na našich stránkách - zde
Na webu Pardubického kraje - zde
 
Tradice Evropy 2019
Sunday, 20 October 2019

Víte, co je to kucmoch? Šlejšky? Prachanda? Jestli ne, zeptejte se dětí, ty už to vědí. Dozvěděly se to ve Slatiňanech, kam jsme se vypravili ve čtvrtek 17. října na Mezinárodní dětský folklorní festival Tradice Evropy. O jednotlivých pokrmech a nejen o nich nám zazpíval místní soubor Sejkorky. Kromě něj se představili i tanečníci z Polska, Slovenska a Srbska. Hudebníci všech souborů se pak spojili a zahráli nám lidové písničky, které jsme si s nimi rádi zazpívali. Děkujeme Sejkorkám za pozvání.            (L. Blažková)

  _img9070.jpg   _img9135.jpg   _img9168.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 64 - 72 z 535

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov