Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty


Základní škola
Battlefield 2017
Sunday, 28 May 2017
 Po roce jsme dne 25. 5. opět zkusili své štěstí a připravenost ve sportovně-vědomostní soutěži Battlefield, při které si připomínáme hrdiny druhé světové války. Jednotlivé disciplíny jsou změřeny na sílu, obratnost, znalosti a hlavně na týmovou spolupráci. Letos se našeho kola v Parku Jiřího Potůčka v Trnové účastnilo sedm družstev. Naši školu reprezentovala dvě družstva žáků 7. až 9. třídy. Většinou se účastní starší žáci, ale letos projevili zájem i sedmáci. Rozhodli jsme se tedy zkusit štěstí a pustili se do boje. Obě družstva opravdu prokázala, jak dokážou členové vzájemně spolupracovat a že jsou dobře připraveni. Obsadili jsme obě první příčky. Družstvo EGO UP (Áďa Jandová, Kačka Ondráčková, Sára Pejchová, Roman a Michal Šťulíkovi a Vojta Vacek) bylo druhé. Skupina UBONGO (Adam Bok, Eliška Beranová, Sabča Gregorová, Matěj Kubelka, Marek Paulus a Tomáš Petružálek) zvítězili. Za nejlepšího střelce závodu byl vyhlášen Adam Bok, na třetím místě byla Sára Pejchová. Povedlo se jim postavit i nejvyšší pyramidu z pivních beden. Obě družstva postupují do republikového kola v Olomouci. Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a sportovní chování.     (Mgr. J. Pokorná)
  dscn5457.jpg
  dscn5462.jpg
  dscn5428.jpg   dscn5435.jpg   dscn5449.jpg   dscn5442.jpg   dscn5479.jpg   dscn5492.jpg
 
Exkurze do Mladé Boleslavi, Poděbrad a Kutné Hory
Sunday, 28 May 2017
   Letošní exkurzi jsme zaměřili hlavně na výrobu a práci. Naší první zastávkou byla automobilka v Mladé Boleslavi. Autobusem jsme spolu s průvodkyní projížděli kolem testovací dráhy a výrobních hal. Do dvou z nich jsme se mohli podívat. Sledovali jsme tvorbu dílů karoserie pomocí velkých raznic a poté i linku, kde ke kostře vozů byly montovány menší komponenty. Seznámili jsme se s organizací celého pracovního procesu a dozvěděli se mnoho dalších zajímavostí.
   Následující zastávkou byla sklárna v Poděbradech. Viděli jsme, co se všechno musí stát a udělat, abychom měli v rukou hotovou broušenou vázu nebo skleničku. Halami jsme opět procházeli s průvodcem a zhlédli jsme i krátký film ve školicím středisku. Každý si odnesl dárek na památku.
    Posledním bodem exkurze byla návštěva nejstarších částí Kutné Hory. V chrámu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele jsme mohli obdivovat architekturu a výzdobu v barokně-gotickém stylu. Velký dojem na nás udělala Kostnice se svou výzdobou z pravých lidských kostí. Doufáme, že se vám výlet líbil a odnesli jste si nejen suvenýry, ale i nové znalosti.   (Mgr. J. Pokorná)
  dscn5407.jpg   dscn5409.jpg   dscn5413.jpg   dscn5416.jpg dscn5418.jpg
 
Exkurze do Terezína, Lidic a Lán
Sunday, 28 May 2017

Díky panu Novotnému z Českého svazu bojovníků za svobodu se naši žáci, kteří měli zájem, podívali do Terezína, Lidic a Lán. Nejdříve jsme si prošli Muzeum ghetta, Magdeburské kasárny a ve městě si něco řekli o celé historii. Následovalo uctění památky při tryzně a prohlídka Malé pevnosti. Další zastávkou byly Lidice. Vzpomínku na osudy všech obyvatel jsme věnovali u hromadného hrobu mužů. Mohli jsme si projít celý areál a navštívit muzeum. Skončili jsme v zámecké zahradě, Muzeu TGM a u hrobu rodiny Masarykových v Lánech. Organizátoři jistě plánovali, aby exkurze nebyla jen cesta do historie, ale i mostem se současností. Doufáme, že naši žáci měli po návratu o čem přemýšlet. Děkujeme za to, že jsme se mohli opět letos účastnit.   (Mgr. J. Pokorná)

  _img0595.jpg
  _img0673.jpg   _img0553.jpg _img0539.jpg _img0745.jpg
_img0697.jpg
 Více fotografií naleznete zde.
 
Výtvarná soutěž
Saturday, 20 May 2017
_img8679a.jpg
 Žáci sedmé třídy vyhráli výtvarnou soutěž Městské knihovny Hlinsko. Letošním tématem byli lichožrouti a naším úkolem bylo nějakého nakreslit či vymodelovat. Pro svou práci jsme zvolili motiv zvětšeniny zavíracího špendlíku, protože ten totiž je symbolem členství v partě „záporáka“ Kudly Dederona. Knihu Lichožrouti naleznete ve školní knihovně a věříme, že vás pobaví.     (J. Pokorná)
  _img8681a.jpg
         
 
Exkurze do záchranné stanice Pasíčka
Saturday, 20 May 2017

   Den Země jsme v tomto školním roce oslavili návštěvou Záchranné stanice Pasíčka. Přestože nám počasí příliš nepřálo, prohlédli jsme si expozici zvířat, která byla dříve zraněná a už nejsou schopna návratu do volné přírody. Dozvěděli jsme se i něco o jejich způsobu života. Dalším bodem programu byla zajímavá beseda s prezentací o fauně Pardubického kraje. Na závěr žáci odpovídali na otázky a nevedli si špatně. Doufáme, že se vám exkurze líbila a odnesli jste si i nějaké ponaučení jak naši přírodu chránit.  (J. Pokorná)

dsc06828.jpg
  dsc06836.jpg dsc06844.jpg
  dscn5246.jpg   dscn5266.jpg   dscn5260.jpg
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 73 - 81 z 401

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov