Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty
Zájmové kroužky
GDPR


Základní škola
Včelákovské adventní zpívání
Wednesday, 14 November 2018
 
Zdravohrátky
Saturday, 10 November 2018

Dne 17. října se dvě žákyně z naší školy zúčastnily akce Zdravohrátky na Střední škole zdravotnické a sociální v Chrudimi. Děvčata byla přiřazena do skupiny k žákům z Nasavrk a Třemošnice. Děti postupně navštívily šest stanovišť, kde plnily úkoly týkající se zdravotnictví. Soutěžící si prohlédli sanitku, úspěšně provedli resuscitaci za pomocí pracovnic Červeného kříže a mohli si zkusit, jaké to je být zavření do biovaku. Také se naučili rozeznávat některé chirurgické nástroje, vyzkoušeli si jaké to, když se nemohou orientovat pomocí zraku a musí se spolehnout na jiné smysly. Asi nejtěžším úkolem bylo stanoviště lékařů a sester bez hranic, kdy na soutěžící mluvili pouze anglicky. Všechny úkoly děti zvládly perfektně a jejich body jim stačily na krásné třetí místo. Na konci celého dne byl závěrečný test, který se konal formou kvízu. Tady bylo naše družstvo tak úspěšné, že se umístilo na místě prvním. Našim žákyním srdečně blahopřejeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy. (J.Pražanová)

part000001.jpg
 
Informační schůzka
Saturday, 03 November 2018
Informační schůzka s rodiči za 1. čtvrtletí se ukuteční v pondělí 12 listopadu od 15 do 18 hodin.
 
Exkurze do Prahy
Saturday, 03 November 2018

Letošní podzimní exkurzi jsme kvůli 100. výročí vzniku republiky naplánovali do Prahy. Díky výhodnějším cenovým podmínkám jsme využili služeb agentury CK2, a žákům jsme tak mohli připravit pestrý program. Podívali jsme se do Muzea Karlova mostu a pluli výletní loďkou po Vltavě od Karlova mostu až do Čertovky a zpět. Pak jsme prošli přes most, Nerudovu ulici a zámecké schody na Hrad. Tam jsme si mohli prohlédnout chrám sv. Víta, Vladislavský sál i jiné interiéry, nahlédnout do domků Zlaté uličky až k Daliborce. To vše bylo komentováno sympatickou paní průvodkyní. Potěšilo nás nejen to, že podle odezvy se všem účastníkům exkurze líbila, ale i vzorné chování našich žáků.   (J. Pokorná)

dsc08833.jpg
  dsc08844.jpg   dsc08848.jpg   dsc08857.jpg   dsc08878.jpg   dsc08880.jpg
  dsc08894.jpg   dsc08895.jpg   dsc08909.jpg   dscn7770.jpg   dscn7761.jpg
 
Projektový den ke 100. výročí vzniku republiky
Saturday, 03 November 2018

Od září letošního školního roku jsme si všemožnými způsoby připomínali 100. výročí vzniku republiky, prvorepublikový život, osobnosti té doby a státní symboly.Vše vyústilo 26. 10. v projektový den. Dvojce učitelů vypracovala vyučovací hodinu na určité téma (historické souvislosti, osobnosti a symboly, kultura, všední život). Žáci byli rozděleni podle ročníků do čtyř skupin. Ty dle rozpisu procházely danými tématy. Naši deváťáci na jednotlivých stanovištích pomáhali. Získané informace si děti zaznamenávaly do pracovního listu a na časovou osu.  Z každého tématu vznikl plakát, který se stal součástí výstavy. Všechny obrázky a výtvory jste si mohli prohlédnout během slavnostního sázení lípy, konajícího se v neděli 28. října. Doufáme, že si všichni projektový den užili a odnesli si nejen zážitky a nové znalosti, ale našli v sobě alespoň na chvíli pocit češství a národní hrdosti.

_img2945.jpg
Více fotografií naleznete zde
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 82 - 90 z 492

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov