Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty


Základní škola
Bezpečné prázdniny
Monday, 27 June 2016
  Ve čtvrtek 23. 6. se konal 18. ročník ukázek součinnosti bezpečnostních a záchranných složek Bezpečné prázdniny 2016. Akce se konala v areálu krytého bazénu v Hlinsku u příležitosti 25. výročí policie ČR. Základní škola Včelákov tuto akci navštívila a naši žáci mohli vidět např. zásah při dopravní nehodě a vyproštění raněných, výcvik a použití služebních psů proti pachateli trestné činnosti, ukázku zásahu Záchranné brigády kynologů Pardubického kraje. Odvážnější žáci si mohli vyzkoušet simulátor jízdy nebo otočný trenažér. Asi největším zážitkem této vydařené akce bylo přistání vrtulníku letecké záchranné služby.   (R. Pacetti)
  dsc06168.jpg   dsc06168.jpg   dsc06172.jpg   dsc06174.jpg dsc06175.jpg
  dsc06195.jpg   dsc06201.jpg   dsc06206.jpg   dsc06209.jpg   dsc06211.jpg
 
Školní akademie 2016
Sunday, 26 June 2016
_img2735.jpg

 Ve středu 22. června 2016 se uskutečnila další školní akademie. Návštěvníci viděli divadelní představení S čerty nejsou žerty připravené dramatickým kroužkem, vystoupení malých angličtinářů, taneční číslo dětí ze školní družiny i hudební vystoupení žáků 1. stupně, sedmáků a osmáků. Osmáci si připravili také divadlo na motivy pohádky Mrazík. Největší prostor dostali samozřejmě deváťáci, kteří se svým vystoupením se zdejší školou loučili. Připravena byla i výstava výrobků a výtvarných prací vytvořených žáky v uplynulém školním roce. Poděkování patří všem, kteří se na přípravě akademie podíleli.   (J. Prodělal)

Více fotografií naleznete v GALERII zde

  _img2903.jpg
  _img2755.jpg _img2774.jpg
_img2839.jpg     _img2784.jpg   _img2814.jpg
 
Akce prvního stupně
Sunday, 26 June 2016
Poslední dva měsíce školního roku měli žáci 1. stupně naší školy zpestřený spoustou akcí. Nejdříve to bylo 4. května společné tvořivé dopoledne, kdy žáci chystali dárky pro maminky k jejich svátku. Z připraveného těsta vykrájeli srdíčka, upečená pak potírali vajíčkem, zdobili bílkovou polevou a marcipánovými, vlastnoručně vytvořenými, kytičkami. Všechna srdíčka byla krásná jako od cukráře. Děti měly ze svých výtvorů obrovskou radost. Nebyla to jenom srdíčka, kterými chtěly překvapit své maminky, ale také květinové zápichy. A i ty se jim velice povedly. Maminky měly určitě velikou radost.
16. května žáci zhlédli v rámci předplatného muzikál Čertův švagr. Představení bylo velice pěkné a všem dětem se moc líbilo. Divadlo v Pardubicích máme rádi a už nyní se těšíme na další představení v příštím školním roce.
24. května vyrazili všichni žáci na školní výlet do Brna. Nejdříve je čekala prohlídka muzea Antropos, kde je nejvíce zaujaly sochy mamutů a pravěkých lidí. Potom následovala návštěva VIDA centra v areálu výstaviště. Tady si všichni zahráli na vědce a badatele. Vyzkoušeli si spoustu různých pokusů a seznámili se se zajímavými jevy. Výlet se všem moc líbil!
31. května navštívili žáci divadlo v Chrudimi, kde na ně čekalo baletní představení Malá mořská víla. Nádherné kostýmy a ladné pohyby vystupujících upoutaly pozornost všech natolik, že se nikdo ani nepohnul a všichni odjížděli do školy spokojeni a plni dojmů. Těšíme se, čím nás příští rok žáci baletního oddělení ZUŠ v Chrudimi překvapí!
K tradičním akcím patří nocování ve školní družině. Ani letos tomu nebylo jinak. Děti se na to těšily už od září.  12. května spali ve družině žáci 2. ročníku, 1. června nocovali prvňáci a 8. června jako poslední třeťáci. Některé maminky napekly a nachystaly různé dobroty, aby mohly jejich ratolesti večer a ráno zdravě mlsat. Všichni si to moc užili!
Ani Den otců nezůstal bez povšimnutí. Všichni žáci nachystali tatínkům přáníčka, která je určitě potěšila. Tatínkové si za jejich péči pozornost jistě zaslouží.
                                                                                                                                                                              (D. Černá)

 

 
 
Poznávání přírodnin - 2. stupeň
Monday, 20 June 2016
  V pátek (2. 6.) se žáci 2. stupně zúčastnili okresního kola Přírodovědné soutěže v poznávání rostlin a živočichů, kterou pořádá ČZS Chrudim, sídlem v Hlinsku a ZŠ Smetanova. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií. Ve skupině C (6. - 7. třída) nás reprezentovali K. Pacetti, K. Tomková, V. Vacek (družstvo) a A. Jandová (jednotlivci), ve skupině D (8. - 9. třída) nás reprezentovali S. Gregorová, M. Jeřábková, N. Coufalová (družstvo) a D. Kysela (jednotlivci). Skupina C skončila na výborném 1. místě z devíti škol a skupina D na 2. místě ze tří škol soutěžících v družstvech. Umístění dívek z kategorie C: K. Pacetti na 1. místě, A. Jandová na 2. místě a K. Tomková na 3. děleném místě z 32 soutěžících. V kategorii D se nejlépe umístila S. Gregorová na 4. místě z 17 soutěžících. Všem našim žákům patří naše poděkování za velmi pěknou reprezentaci naší školy.   (R. Pacetti)
  img552.jpg   dsc06026.jpg   dsc06031.jpg   dsc06151.jpg   img553.jpg
 
Návštěva VČD
Sunday, 19 June 2016
 V úterý 14. června navštívili přihlášení žáci představení Východočeského divadla Pardubice Limonádový Joe. Slavná komedie uzavřela letošního předplatné, v rámci kterého žáci viděli šest divadelních her. Památkou na letošní návštěvy bude také společná fotografie s herci. A zájemci se již mohou těšit na nová představení ve školním roce 2016/17. dscn3341.jpg

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 82 - 90 z 362

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov