Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty


Základní škola
Akademie 2018
Thursday, 05 July 2018
Ve čtvrtek 21. 6. se  v tělocvičně základní školy konala tradiční "Školní akademie 2018" . Vystoupení žáků začalo v 16.00 hodin. Jako první se představila družina se svým tancem v rytmu zumby a následovala 2. a 3. třída, která nám zatancovala na několik hitů z muzikálu Pomáda. Páťáci pak zarecitovali originální pásmo básní  "Škola nás baví", žáci 4. třídy nám zacvičili s hudbou v anglickém jazyce a pak si všichni z I. stupně společně zazpívali několik písniček. Pásmo II. stupně začali šesťáci Vzpomínkou na akční film a pak zazpívali se sedmáky tři písně od Skoumala a Vodňanského. Program pokračoval společným vystoupením S. Těšínské a P. Horáčkové, které nám zahrály Valčík pro Karolínku. Sprejeři ze 7. třídy nám svým vystoupením připomněli vznik samostatného Československa a osmáci nám předvedli známou pohádku Tři prasátka v anglickém jazyce. Jako poslední vystoupili žáci z 9. třídy s představením "Co z nás jenom bude?" a pak následovalo dojemné rozloučení s žáky, kteří úspěšně ukončili studium na naší škole. Nakonec celý II. stupeň zazpíval tradiční píseň "Prázdninová". Během akademie si mohli návštěvníci prohlédnout výstavu žákovských prací a proběhlo vyhodnocení nejúspěšnějších žáků školy v různých soutěžích a ve sběru. Poděkování patří všem žákům a učitelům, kteří se na přípravě vystoupení podíleli. (R. Pacetti)
 
Nocování ve školní družině
Tuesday, 26 June 2018

V pondělí 18. 6. 2018 a přesně o týden později jsme přenocovali ve školní družině. 18. 6. nocovali chlapci a 25. 6. dívky. Jakmile si děti vytvořily dočasné zázemí, přesunuli jsme se na dětské hřiště a pak do tělocvičny. Samosebou nesměla chybět naše tradiční večeře, společně jsme chystali toasty, každý žák dle své chuti. Čas před spaním se linul v příjemné atmosféře pohádky a mlsání dobrot. Po pohádce následovala osobní hygiena a ulehání do spacáků, pak se povídalo a povídalo. Děti postupně usínaly a spaly tvrdě až do rána. Po příjemné společné snídani se žáci rozešli do tříd a už teď se těší na další podobnou akci. Děti opravdu chválím, oba večery se k sobě chovaly moc hezky, byly k sobě přátelští a pozorní.   (J. Pospíšilová)

    img_20180618_184318.jpg   img_20180618_195426.jpg
 
 
Bezpečné prázdniny
Tuesday, 26 June 2018
Ve středu 20. 6. se konal 20. ročník ukázek součinnosti bezpečnostních a záchranných složek Bezpečné prázdniny 2018, který proběhl v areálu  krytého bazénu v Hlinsku. Základní škola Včelákov tuto akci navštívila, naši žáci mohli vidět  ukázku zásahu Záchranné brigády kynologů Pardubického kraje, taktiku zákroku policie proti pachateli trestné činnosti a ukázku výcviku 43. výsadkového praporu Armády ČR. V doprovodném programu se prezentovali ČČK, jízdní oddíl Městské policie Pardubice, BESIP,  Celní správa ČR nebo Vodní záchranná služba Chrudim. Odvážnější žáci si mohli vyzkoušet simulátor jízdy nebo otočný trenažér. Asi největším zážitkem této vydařené akce bylo přistání vrtulníku letecké služby policie ČR.   (R. Pacetti)
  dsc08267.jpg   dsc08269.jpg   dsc08280.jpg dsc08281.jpg
  dsc08285.jpg
 
Právo pro každý den
Friday, 22 June 2018

Dne 5. června se konal v Chrudimi, v krásných prostorách velkého sálu Regionálního muzea, 15. ročník vědomostní soutěže „Právo pro každý den“. Této soutěži předcházela dlouhá příprava účastníků soutěže. Naše děti se utkaly s dalšími 15 družstvy. Děkuji naším dětem a paní učitelce Mensové za vzornou reprezentaci naší školy.   (J. Pražanová)


  prvo.jpg
 
Ležáky - poselství ukryté v květech
Friday, 22 June 2018

Naše škola se i letos účastnila soutěže v aranžování květin, kterou požádá NKP Ležáky pod názvem „Ležáky – poselství ukryté v květech“. Tento rok byl již čtvrtý ročník této soutěže. Tento rok bylo zadání, vzhledem k blížícímu se výročí vzniku republiky, zaměřeno na květinovou vazbu první republiky. Do boje jsme vyslali dvě práce našich žáků. Soutěže se účastnila 6. a 8. třída. V konkurenci dalších škol získali osmáci od odborné poroty krásné druhé místo. Všem naším šikovným dětem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy.   (J. Pražanová)

    _img8908.jpg   _img8909.jpg  
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 18 z 402

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov