Základní škola Včelákov

Aktuálně
Základní údaje
Učitelé
Historie
Plán akcí
Organizace školního roku
Dokumenty
Školní jídelna
Školní družina
Školská rada
Fotogalerie
Městys Včelákov
Školní časopis
Přijímací řízení na SŠ
Volná pracovní místa
Školní knihovna
Výukové materiály
Projekty
Zájmové kroužky
GDPR
Kamery
Kamera  


Oheň (bez)naděje
Friday, 05 July 2019
   Stejně jako v minulých letech, tak i tento rok byli žáci naší školy přizváni k účasti na projektu „Oheň (bez)naděje“ pořádaným Československou obcí legionářskou. Celá akce začínala 23. června, kdy dětem bylo předsedou vlády A. Babišem při pietním shromáždění na Ležákách zapáleno světlo v lucernách. Toto světlo děti vezly až na konec své cesty.
    Ráno 24. června jsme se shromáždili na Ležákách a setkali se s paní Jarmilou Doležalovou. Ta nám popřála hodně štěstí na naší třídenní cestě. Odtud žáci pokračovali do Pardubic, kde se zúčastnili pietní akce u pomníku Jiřího Potůčka. Pak děti čekala plavba lodí po Labi. Z lodi bylo vhozeno do vody 194 růží, které symbolizovaly osoby popravené na pardubickém Zámečku.
   V úterý 25. června cesta našich dětí vedla do Prahy. Kde si prohlédly kostel sv. Cyrila a Metoděje. Po poutavém výkladu si vyslechly nádherný koncert operní pěvkyně Táni Janošové, která se celého projektu také účastnila. Pak už je čekala cesta do polského města Lodž.
   Ráno 26. června, po krátké prohlídce města Lodže, se děti vydaly na nádraží Radegast, kde se nachází muzeum věnované židovským transportům za 2. světové války. Z muzea přešly na nedaleký židovský hřbitov a po jeho návštěvě je čekala poslední zastávka – vyhlazovací tábor Chelmno. Zde uctili památku dětí z Ležáků, které zde byly zavražděny nacisty za 2. světové války. Pak už nás čekala cesta domů.
Děkujeme všem žákům, kteří se tohoto náročného projektu účastnili, za jejich vzornou reprezentaci naší školy.       (J. Pražanová)
  img_20190624_111341.jpg img_20190624_113214.jpg
img_20190626_111231.jpg
 
< Předch.   Další >

 Městys Včelákov a Základní škola Včelákov