быстрый займ онлайн платиза отзывы займ екапуста
Aktuálně arrow Sport arrow Biatlonista Milan Žemlička ukončil sezónu mistrovským titulem
Biatlonista Milan Žemlička ukončil sezónu mistrovským titulem
Saturday, 15 March 2014
     Právě ukončená biatlonová sezóna 2013/14 nezačala pro Milana vůbec dobře. O Vánocích přišla viróza, a tak první závodní víkend, na který se připravoval půl roku, proležel doma. Další „pohroma" se Milanovi začala rýsovat v podobě nevídaně teplé zimy. Sníh nepřicházel, a tak bylo velice složité kvalitně trénovat a připravit se na další důležité závody.
    Milan měl pro tuto závodní sezónu jasný cíl a to, hladce si vyjet juniorskou reprezentaci pro příští rok. Jeho loňské výsledky tomu nasvědčovaly. Výkonnost nepřicházela, v testech dopadl střídavě dobře a špatně, a navíc byly zrušeny některé závody pro nepřízeň počasí. Byla to neočekávaná komplikace. To vše nahrávalo Milanovým soupeřům, protože měli dva závody navíc, což znamená obrovské množství bodů do Českého poháru.
     To vůbec nepřispělo jeho pohodě a pod silným tlakem musel vážně přemýšlet o každém kroku, který udělá. Do konce sezóny zbývalo Milanovi odjet čtyři bodované závody do ČP, a ze všech, potřeboval odvézt maximálně možný počet bodů. V běžném roce je to tak, že se dva až čtyři nepovedené závody škrtají. Milan ale nemohl škrtat nic, potřeboval výsledky, každá chyba by ho mohla vyřadit z boje o juniorskou reprezentaci. V Novém Městě na Moravě si vyjel ve dvou závodech 195 bodů z 200 možných, a to prvním a pátým místem a na mistrovství ČR v Jablonci dokonce 219 z 220 možných, a to, 1. a 2. místem. Tím si odvezl titul mistra ČR, po kterém toužil a dále dovršil „šňůru" mistrovských titulů všech biatlonových disciplín: biatlonu na horských kolech, biatlonu na kolečkových lyžích, letním biatlonu a zimním biatlonu. To celé svědčí o jeho všestrannosti a hlavně o kvalitním biatlonu v KB Letohrad, kde je Milan už pátým rokem doma.
     Nad rámec svého snažení Milan zvítězil ve Středoevropském poháru, který se rozjížděl na Slovensku, a kde si ve dvou závodech 1. a 2. místem potvrdil, že patří do špičky dorostenců biatlonu nejen v ČR.
      Milan uzavírá sezónu vítězstvím v Českém poháru, čímž by měl získat postup do juniorské reprezentace. Příští rok by rád změřil síly na úrovni Evropy a světa.                    (Milan Žemlička st.)
 

  lyze_img_1457.jpg
  strelba_img_8595.jpg
  unava_img_1900.jpg
 
< Předch.   Další >

www.vcelakov.cz
© Městys Včelákov 2009