быстрый займ онлайн платиза отзывы займ екапуста
Aktuálně arrow Sport arrow Úspěch biatlonisty Milana Žemličky
Úspěch biatlonisty Milana Žemličky
Thursday, 29 January 2015
 Biatlonista Milan Žemlička vybojoval vynikající výsledek na
 Mistrovství Evropy juniorů v Estonsku
 
Začátek sezóny 2014/15 Milanovi moc nevyšel. Po loňské vydařené sezóně pomýšlel na vstup do juniorské reprezentace, tam ale zařazen nebyl. Přednost dostali o rok starší kolegové, také výborní biatlonisté, mající vyšší šance na výsledek v rámci vyššího věku. Ve srovnání se světem, je každý rok velmi znát. Navíc, se Milanovi při tréninku na kolečkových lyžích, zasekl kámen do kola lyže a po hrozivém pádu ve vysoké rychlosti, zůstal měsíc s rozbitým ramenem mimo hru. Pro Milana to byla velká komplikace, se kterou se musel smířit. Nemohl trénovat a ani závodit.
Přitom juniorská reprezentace je pro sportovce rozhranní, jestli vůbec bude pokračovat v kariéře sportovce či nikoliv. Teď musel navíc řešit zdravotní stránku, jestli nemá trvalé poškození ramene. To se naštěstí nepotvrdilo. Milan je sportovec tělem i duší, takže měl jasno. Bojovat a čekat na další nominační závody těsně před šampionátem. A to se mu vyplatilo.
V polovině ledna se složitým klíčem, kde absolvoval čtyři nominační závody,  nominoval do juniorské reprezentace ČR v biatlonu a odjel na Mistrovství Evropy juniorů do Estonska. Tam se mu podařilo vybojovat skvělý výsledek.
Na šampionátu, který byl vyhlášen pro juniory o rok a dva starší, než je Milan, se mu podařilo v mezinárodní konkurenci dojet na výborném 15. místě. Přitom v závodu startovalo celkem 70 borců z celé Evropy.
Milan jednoznačně ukázal, že jako jeden z nejmladších reprezentantů tohoto šampionátu, patří mezi světovou špičku ve svém oboru. V této věkové kategorii bude soutěžit ještě další dva roky. To už bude jistě pomýšlet na medaili.    (Milan Žemlička st.)
  p1282358.jpg
 
< Předch.   Další >

www.vcelakov.cz
© Městys Včelákov 2009