быстрый займ онлайн платиза отзывы займ екапуста
Aktuálně arrow Sport arrow Biatlonista Milan Žemlička v elitní desítce světa dorostenců
Biatlonista Milan Žemlička v elitní desítce světa dorostenců
Wednesday, 25 February 2015
        Velmi zdařilý šampionát Mistrovství světa juniorů a dorostenců se podařil Milanovi Žemličkovi, když se svými výsledky zapsal do TOP TEN nejlepších biatlonistů světa ve své kategorii dorostenců. Dále si připsal i velmi pěkný výsledek v kategorii juniorů.
     Dva týdny po vydařeném evropském šampionátu Milan odcestoval se svým týmem do Běloruského Minsku, který hostil juniorské mistrovství světa 2015. Ambice byly velmi vysoké, podle stávající výkonnosti byla reálná medaile a nebo se prosadit kolem desítky světa. Na takovém podniku je krásné umístění i kolem 30. místa, ale za tu dřinu a odříkání musí člověk chtít daleko víc. Teď můžeme říci, že je z velké části splněno.
     Celková bilance čtyř závodů v běloruském Minsku, kde náš mladý sportovec reprezentoval českou republiku je: 21. místo v individuálním závodu, 11. místo ve sprintu, 9. místo ve stíhačce a 6. místo v juniorské štafetě, kde přispěl k úspěchu dvěma čistými nulami a rychlým během. Oprávněně si tak vychutnal slavnostní ceremoniál na pódiu. To je společnost nejlepší šestky.
     Je třeba říci, že na startu dorosteneckých závodů je kolem 90 borců z celého světa. Milan se v biatlonu vyznačuje za velmi dobrého střelce, jeho střelecká úspěšnost v tomto šampionátu po čtyřech závodech, kde se jede o vše a hlavně pod plným tlakem, je 90%, což je považováno za jedno z nejvyšších i ve světovém biatlonu dospělých. Přesně je to pak, na 60 vystřelených terčů 54x úspěšně, při celkově odjetých asi 40 km závodní trati na lyžích. Pozitivní je navíc to, že Milan měl ve dvou závodech na dosah stupně vítězů.
    Světová špička je, ale tak úzká, že stačí sebemenší chybička a každá vteřina závodníka posouvá dozadu. Stále je na čem pracovat. Motivace do příští sezóny bude o to větší. V příštích dvou šampionátech, které Milan pojede za juniory v roce 2016 a 2017 by to už mohlo zacinkat.
Zajímavé na této sezóně je to, že Milan, vyjma nominačních závodů, ještě neměl možnost závodit v České republice, takže v žebříčku českého poháru ještě nemá ani bod. Důležité je však, že boduje na úrovni světa. Těmito skvělými výsledky z letošních ME a MS se Milan jednoznačně zapsal do juniorské reprezentace na příští rok.
Nyní přichází méně radostná fáze sportovcova života, a to je návrat do školy, kde v podstatě letos ještě nebyl a dohánění úplně všeho.
 
Milan Žemlička st.
  _rau0106.jpg
  _rau0122.jpg
  _rau0567.jpg
 
< Předch.   Další >

www.vcelakov.cz
© Městys Včelákov 2009